Innogy GO! Pierwsze auta już na ulicach.

  • Post Author:
  • Post Category:Polska

Pierwsze samochody największego w polsce elektrycznego carsharingu (docelowo ma być w usłudze 500 samochodów – BMW i3) już można zauważyć na ulicach Warszawy, natomiast faktycznie na start usługi jeszcze trzeba chwilę poczekać. Wg doniesień portalu wysokienapiecie.pl Innogy GO!, bo tak nazywać się będzie carsharing od Innogy, start usługi nastąpi już 2 kwietnia. Wtedy też ma zosta c udostępniona publicznie pierwsza partia samochodów tego carsharing i w sklepach dwóch najpopularniejszych systemów – Android i iOS zostaną opublikowane aplikacje mobilne dające dostęp do nowej usługi.

Jak już wspomnieliśmy w warszawskiej usłudze na wstępie aut docelowo ma być 500 i będą to w pełni elektryczne wersje tego modelu. Oprócz samochodów, usługodawca zadbał również o stworzenie odpowiedniej sieci “super-chargerów” do ładowania tych samochodów na wyłączność. Oprócz wspomnianych stacji do wyłącznego użytku Innogy Go! najnowsza usługa warszawskich aut na minuty będzie również korzystać z dostępnych od dawna, bezpłatnych stacji wolnego ładowania należących do właściciela nowej usługi – warszawskiego operatora energetycznego – Innogy.

Dostępne od lat “słupki” zostały w ostatnich tygodniach odświeżone i zyskały oznaczenia carsharingu GO! natomiast mimo to, w odróżnieniu od nowych punktów ładowania, stacje starsze pozostaną dostępne dla prywatnych użytkowników samochodów elektrycznych. Należy jednak spodziewać się, że po uruchomieniu usługi i wyjechaniu na stołeczne ulice całej puli samochodów Innogy Go! nadejdą nieco trudniejsze czasy dla użytkownków prywtanych samochodów elektrycznych, bowiem ze względu na używanie publicznej sieci do doładowywania samochodów elektrycznego carsharingu, realna dostępność publicznych ładowarek tej sieci zostanie utrudniona.

W ubiegły weekend na ulicach Warszawy kręcone były filmy reklamowe najnowszego warszawskiego carsharingu, czego efekty wkrótce pojawią się w mediach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że cennik nowego usługodawcy będzie opierać się wyłącznie na stawce za minutę, która wynosić będzie 1,19 PLN.  Tradycyjnie jak tylko usługa zostanie uruchomiona, na naszych łamach pojawi się również nasz test i opis Innogy GO!

Udostępnij przez :