Integracja carsharingu nadal postępuje.

Kilka różnych usług mobilności w jednej aplikacji nie jest niczym nowatorskim i żadnego bacznego obserwatora nowoczesnej mobilności taki widok nie powinien dziwić, choć w przypadku carsharingów, mimo że jak dotąd mieliśmy w Polsce wiele aplikacji, które wskazywały pozycje różnych usługodawców (np. Vooom czy Take&Drive) to jednak nigdy nie doczekaliśmy się tzw. „power-app’a” w którym na jednym koncie możliwe byłoby wynajęcie samochodów różnych usług.

To czego jednak nie doczekaliśmy się w Polsce, działa coraz prężniej za naszą zachodnią granicą, gdzie carsharing działa na większą skalę i też ma nieporównywalnie dłuższą historię. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o mocnej integracji kompletu największych niemieckich usług w aplikacji… taksówkowej Free-Now, która jednak już dawno przestała działać wyłącznie w oparciu o przewozy taxi. W znanym również dobrze w Polsce Free-Now znajdziemy oprócz przewozów osobowych również możliwość wynajmu jednośladów. Podobny model działania aplikacji rozwija, również znany dobrze w Polsce Bolt, gdzie znajdziemy pełen wachlarz różnych usług, przy czym, przynajmniej na razie, Bolt oferuje komplet rodzajów mobilności pod swoim logotypem.

Przechodząc jednak do głównego tematu dzisiejszego materiału, pomimo wielu przykładów integracji usług jak dotąd nie było przypadku, w którym dwóch dużych konkurentów zdecydowało się na udostępnienie w swojej aplikacji samochodów innego usługodawcy działającego na tych samych rynkach. A to właśnie zrobił największy w Niemczech i jednocześnie w Unii Europejskiej usługodawca carsharingu – MILES, który może pochwalić się obecnie flotą liczącą ponad 10 000 współdzielonych samochodów, które można wynająć na terenie Niemiec i Belgii.

Za pośrednictwem SIXT share można dziś zarezerwować około 14 000 pojazdów typu car-sharing w Niemczech. To sprawia, że ​​MILES jest pierwszą zewnętrzną firmą zajmującą się wypożyczaniem samochodów zintegrowaną z aplikacją SIXT. W Berlinie, Hamburgu, Monachium, Poczdamie, Kolonii, Düsseldorfie, Stuttgarcie, Duisburgu, Bonn i Augsburgu klienci SIXT mogą korzystać z pojazdów MILES, takich jak małe, średnie samochody i samochody dostawcze, już od 0,98 EUR za przejechany kilometr. Co więcej, aby wynająć auto z usługi MILES wystarczy aplikacja SIXT wraz a aktywnym kontem tylko w tej drugiej usłudze. Zatem aplikacja SIXTa nie jest już tylko miejscem, w którym możemy podejrzeć samochód konkurencji i w razie potrzeby zarezerwować go w macierzystej aplikacji.

Dzięki współpracy SIXT kontynuuje ciągły rozwój aplikacji SIXT w kompleksowe rozwiązanie dotyczące mobilności. Aplikacja łączy już w sobie rozbudowany ekosystem rozwiązań mobilnych i aktywnie uczestniczy w transformacji mobilności: dzięki produktowi podstawowemu SIXT rent klienci wynajmują samochody i pojazdy użytkowe, dzięki SIXT ride mogą zarezerwować taksówkę lub usługę limuzyny, a dzięki SIXT+ z oferty subskrypcji, klienci mogą je otrzymać Elastyczna i możliwa do comiesięcznego anulowania alternatywa dla zakupu samochodu lub leasingu domu. Oprócz pojazdów SIXT i MILES klienci mogą również rezerwować hulajnogi elektryczne, rowery elektryczne i rowery od partnera TIER za pośrednictwem udziału SIXT.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz