Panek CarSharing wjeżdża do Lublina.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Bardzo interesujące wieści przyszły dzisiaj z Lublina. Największy stołeczny operator aut na minuty – Panek CarSharing zdecydował o rozszerzeniu swojej usługi o największe miasto Lubelszczyzny. Do końca listopada w Lublinie zostanie uruchomiona usługa oparta wstępnie na flocie 100 hybrydowych Toyot Yaris, identycznych jak wykorzystywane dotychczas przez usługę Panek w Warszawie.
Samochody będą działać na dokładnie tych samych zasadach co w Warszawie. Cennik również będzie identyczny jak w usłudze stołecznej, czyli:
minuta jazdy: 0,50 PLN
minuta postoju (stop-over): 0,10 PLN
kilometr: 0,65 PLN
stawka dobowa: 90,00 PLN
Jak zaznaczyliśmy w powyższym akapicie, usługa w Lublinie będzie działać na identycznych zasadach jak w przypadku warszawskiej, bowiem w praktyce będzie to ta sama usługa, a Lublin zostanie dołączony do sieci na zasadzie kolejnej strefy. Znaczy to, że liczba 100 samochodów udostępnionych początkowo w Lublinie będzie ilością umowną, a to dlatego, że pojazdy będą mogły swobodnie przemieszczać się pomiędzy strefą lubelską, warszawską i każdą z pomniejszych wyznaczonych dookoła Warszawy jak np. strefą w Legionowie, czy w Piasecznie. Dzięki temu auto którym rozpoczęliśmy podróż w Warszawie, będzie mogło zakończyć wynajem w wyznaczonej strefie w Lublinie w wyniku czego usługa Panek CarSharing, będzie pierwszą usługą pozwalającą na migrację osobowych aut na minuty pomiędzy miastami wojewódzkimi w Polsce. Miesiąc temu podobną możliwość, dla samochodów dostawczych wprowadził usługodawca CityBee.
Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz