Za każdą, nawet największą czy najbardziej ambitną ideą stoją ludzie. Bez nich, nic nie może się udać. Podobnie jest z portalem autonaminuty.org. Poniżej znajdziecie sylwetki członków naszego zespołu.

Leszek Leśniak

Współzałożyciel portalu i jeden z jego dwóch głównych pomysłodawców. W branży motoryzacyjnej od 14 lat. Carsharingiem zafascynowany od roku 2012 roku gdy podczas podróży do Paryża, odkrył usługę AutoLib. Po tym doświadczeniu, zaczął zgłębiać temat aut na minuty, testując dostępne na terenie Europy usługi. Widząc potencjał dla aut na minuty nad Wisłą, wspólnie z Jakubem Tabędzkim postanowił stworzyć portal autonaminuty.org który stał się pierwszą w Polsce inicjatywą mającą na celu szerzenie wiedzy o współdzielonej mobilności samochodowej. W marcu 2016 ostatecznie portal rozpoczął swoją działalność i pierwsze videorecenzje jego autorstwa pojawiły się w internecie. Poza współtworzeniem portalu, od grudnia 2016 udziela się w usłudze Panek CarSharing, dzięki czemu czynnie uczestniczy w rozwoju branży współdzielonej mobilności. Poza carsharingiem, zafascynowany podróżami, czego efektem są publikowane na naszym portalu testy usług z całego świata.

Jakub Tabędzki

Współzałożyciel portalu i drugi z pomysłodawców. W branży motoryzacyjnej od 10 lat. Carsharing odkrył w 2012 roku podczas jednej z wielu podróży do Stanów Zjednoczonych. Jakub jest fascynatem mobilności elektrycznej i z nią w głównej mierze jest powiązany. Poza naszym portalem, udziela się w serwisie elektromobilnosc.pl oraz prowadzi pierwszą w Polsce wypożyczalnię samochodów marki Tesla a także zajmuje się tworzeniem sieci ładowania samochodów elektrycznych. Od 2016 roku pracuje nad rozwojem autorskiego systemu do carsharingu samochodów elektrycznych – SharCar, a jego najnowszym projektem jest agregator usług współdzielonej mobilności. Jego największą pasja poza carsharingiem i „elektrykami” jest lotnictwo.

Artur Banach

Fanatyk miejskiej mobilności, z portalem związny od 2017 roku. Wcześniej doświadczenia w zakresie współdzielonej mobilności zdobywał m.in za kierownicą UBERa w Warszawie. Artur jest również mocno zaangażowany politycznie. Działając w strukturach IWOG – Instytutu Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej walczy o udogodnienia miejskie, również w zakresie nowoczesnych rozwiązań wspierających mobilność i lepszy poziom życia w miastach. Poza polityką i współdzieloną mobilnością, jest profesjonalnym operatorem dronów i twórcą portalu graodron.pl

Kalina Jaremczuk

Najładniejsza i najmłodsza część zespołu autonaminuty.org. Nasz łącznik z Ukrainą gdzie się urodziła, choć od 19 lat na stałe mieszka w Polsce. Zawodowo związana z marketingiem, gdzie rozwija się głównie jako „social media ninija”, więc nic dziwnego, że w naszym portalu odpowiedzialna jest za nasze social media a także mocno wspiera część redaktorską. Czynnie jeździ samochodem, chociaż nigdy żadnego nie posiadała, a swoją mobilność opiera na carsharingu oraz przejazdach współdzielonych jak BlaBlaCar. Poza marketingiem i rzecz jasna carsharingiem próbuje swoich sił w projektowaniu odzieży.