Tesla 3 już do wynajęcia „za miedzą”.

Nie było chyba jeszcze na rynku, tak bardzo wyczekiwanego samochodu elektrycznego jak Tesla Model 3. Pierwszy egzemplarz tego modelu w Europie został przekazany klientowi 8 lutego b.r. a już od kilku dni również nasi rodzimi „spotterzy” prześcigają się w informowaniu o tym, że w różnych zakątkach Polski widziano pierwsze „polskie” Tesle Model 3.

Ciężko określić kiedy możemy spodziewać się tego modelu w carsharingu w Polsce, natomiast raczej nie wydarzy się to w najbliższych miesiącach. Niemniej jednak dla rodaków, którzy nie planują w najbliższym czasie zamówienia najnowszej Tesli, a jednak są zdeterminowani aby ten model przetestować, pojawiła się w zeszłym tygodniu ciekawa możliwość, bowiem niemiecka firma NextMove specjalizująca się w wynajmie krótko i długoterminowym wyłącznie samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in, dodała do swojej floty w oddziale w Berlinie właśnie 4 egzemplarze Tesli Model 3.

NextMove działający w 10 niemieckich miastach i posiadający do wynajmu 350 samochodów (wyłącznie zero- oraz nisko-emisyjnych) jest największym klientem Tesli u naszych zachodnich sąsiadów i z tego właśnie względu 4 modele z pierwszej partii trzeciego modelu Tesli jakie przypłynęły do Europy weszło w posiadanie wypożyczalni NextMove. Na 4 sztukach oczywiście się nie skończy, bowiem NextMove zamówił docelowo aż 100 egzemplarzy Modelu 3, które mają zasilić wszystkie oddziały firmy w ciągu roku.

Ceny wynajmu najnowszej Tesli zbliżone są do cen proponowanych za Model S i jednocześnie są niższe od ceny wynajmu Modelu X. Wynajem na okres jednej doby (tylko dni powszednie od poniedziałku do czwartku) to koszt 249 EUR. Weekend (48h) to koszt dwa razy większy – 498 EUR, jednak weekendowy wynajem jest korzystniejszy, bowiem w cenę wynajmu dobowego wliczone jest 200 darmowych kilometrów (każdy nadliczbowy km to koszt 0,40 EUR), a w przypadku weekendu jest ich już 600. Stawki dobowe wydają się być wysokie, choć nie odbiegają znacząco od cen proponowanych za wynajem wcześniejszych modeli Tesli w polskich firmach oferujących je do wypożyczania. Warto jednak spojrzeć na ceny w momencie gdy ktoś chciałby nacieszyć się Modelem 3 nieco dłużej, ponieważ przy wynajmie na tydzień stawka dobowa spada już do 89 EUR (800 km w pakiecie), na dwa tygodnie, do 75 EUR (1400 km w pakiecie), a na miesiąc to już tylko 55 EUR (2000 km w pakiecie) za dobę. Podane ceny to jednak nie wszystko, ponieważ, co naturalne w usługach firm typu rent-a-car klient chcący wynająć samochód zobowiązany jest pozostawić depozyt, który w przypadku Tesli nie jest mały i wynosi 2000 EUR. Taki sam jest też udział własny w szkodzie dokonanej w samochodzie wynajętym w wypożyczalni NextMove. Zdecydowanym nadmieniamy jednak, że raczej nie będzie możliwe pocieszyć się Teslą wynajętą w tej firmie na terenie Polski, ponieważ wg regulaminu NextMove poruszanie się ich samochodami możliwe jest jedynie na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Widnieje w zasadach wzmianka, dopuszczająca zgodę na wjazd do innego kraju, jednak aby tego dokonać, należy uzyskać pisemną zgodę wynajmującego, co pewnie nie jest łatwe, ale nie niemożliwe.

Wkrótce pewnie Model 3 trafi do firm świadczących usługę wynajmu samochodów również w Polsce, ale jak już wspomnieliśmy na wstępie, jeśli ktoś nie lubi czekać, zachęcamy do kontaktu z firmą NextMove.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Cami Halıları

    Thank you for great article. Hello Administ . Metropol Halı Karaca Halı Öztekin ve Selçuklu Halı Cami Halısı ve Cami Halıları Türkiye’nin En Büyük Cami Halısı Fabrikasıyız…

Dodaj komentarz