Skąd my to znamy?
Trio „hybryd” w Pradze.

Jeden z czołowym carsharingów w Czechach – AnyTime, zapowiedział dołączenie do swojej trzeciego modelu do swojej floty. Do Toyoty Yaris, z którą operator zaczął swoją działalność w Czechach, z czasem dołączyła Toyota Corolla, a w piątek AnyTime ogłosił wprowadzenie na praskie ulice kolejnego modelu Toyoty, czyli C-HR. Każdy z modeli wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów oraz nisko-emisyjny silnik hybrydowy.

Baczni obserwatorzy carsharingu w Polsce powinni od razu skojarzyć, że rozwój czeskiego AnyTime od strony bazy samochodów, do złudzenia przypomina początkową działalność największego polskiego usługodawcy, czyli Panek CarSharing, który również wystartował z hybrydowym Yarisem, aby z czasem dołączyć do swojej floty, również hybrydowe Corolle oraz C-HRy.

Cennik wynajmu Toyoty C-HR w Pradze:

minuta jazdy – 1,42 PLN*
minuta postoju – 0,35 PLN
(w trybie wynajmu krótkoterminowego – pobierana jest wyłącznie opłata za czas jazdy, bez opłaty za przejechany kilometr)

stawka dobowa – 141,65 PLN
kilometr w stawce dobowej – 1,29 PLN

*stawka w złotówkach wyliczona wg dzisiejszego kursu korony czeskiej

Docelowo, wszystkich hybrydowych Toyot w czeskiej stolicy ma być 500 sztuk, co daje usłudze AnyTime drugie miejsce, po największym tamtejszym operatorze – Car4Way, który w Pradze oraz w Brnie udostępnia łącznie ok. 900 samochodów z grupy Volkswagena.

Czeska usługa AnyTime, jest własnością spółki Delimobil – drugiego, największego przedsiębiorstwa carsharingowego w Europie. Jest to włosko-rosyjska spółka, która pod markami Delimobil oraz AnyTime działa w Rosji, Białorusi, Kazachstanie oraz Czechach.

Toyotę Yaris usługi AnyTime testowaliśmy w 2019 roku -> zapraszamy do obejrzenia sprawozdania z naszego testu

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz