Tesla Carsharing? W Australii już jest.

Bardzo dużo dzieje się w ostatnich tygodniach dookoła amerykańskiej marki produkującej elektryczne super-samochody. W kwietniu ogłoszono iż Tesla jest najbardziej wartościowym koncernem motoryzacyjnym w USA, dystansując Forda oraz General Motors, co pokazuje jak bardzo rewolucyjnym przedsiębiorstwem jest firma Elona Muska, która przecież istnieje dopiero od niespełna 14 lat.

Jak się jednak okazuje, interesujące projekty związane z samochodami marki Tesla powstają również poza samym ich producentem. Otóż australijska firma Eveeh, specjalizująca się w wynajmie samochodów elektrycznych na Antypodach, zapowiedziała start projektu związanego z współdzieloną mobilnością samochodów marki Tesla. Projekt ma opierać się na tradycyjnej zasadzie Carsharingu P2P, gdzie samochody są przekazywane klientom systemu, bezpośrednio od ich posiadaczy zarejestrowanych w usłudze, a Eveeh jest operatorem platformy kojarzących obie strony zainteresowane transakcją. Jak deklarują osoby związane z Eveeh, projekt powstał dzięki otwartości i zainteresowaniu australijskich właścicieli samochodów Tesla taką formę działalności, czego głównym powodem była chęć rekompensaty wysokich kosztów zakupu samochodu, które ponieśli, oraz wysoko rozwinięta świadomość ekologiczna posiadaczy samochodów elektrycznych w Australii.

Co ciekawe, zanim projekt oficjalnie wystartował, do platformy Eveeh zgłosili się również posiadacze innych pojazdów elektrycznych, zainteresowani udziałem w projekcie, co ostatecznie doprowadziło iż oprócz Tesli, zarejestrowani użytkownicy platformy, będą mieli możliwość wynajęcia również znanych doskonale w branży e-mobility, modelów Nissan Leaf, oraz BMW i3. Zauważyć warto że projekt napotkał po drodze również problemy, z których największym okazała się kwestia ubezpieczenia tak udostępnianych samochodów, jednak ostatecznie firmie Eveeh udało się tą przeszkodę pokonać dzięki ogólnokrajowemu zasięgowi usługi, co pozwoliło przekonać firmy ubezpieczeniowe do tego projektu. Usługa Carsharingu, pozwoliła również rozwinąć zasięg brandu Eveeh na skalę ogólnokrajową, bowiem do czasu otwarcia platformy CS, firma ta posiadała jedynie niewielką ilość samochodów elektrycznych (2 x Tesla S, oraz 1 x Nissan Leaf), wynajmowanych okazyjnie wyłącznie w Sydney i Melbourne, a zasięg platformy pokrywa całą Australię, a w sytuacji gdy osiągnie sukces, należy spodziewać się że wkrótce platforma Eveeh wyjdzie poza granicę Antypodów, a także znajdzie naśladowców również w innej części globu.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz