Francja ma swój bardzo duży udział w rozwoju carsharingu w Europie. To właśnie we Francji powstał pierwszy w Europie otwarty system współdzielonej mobilności samochodowej o nazwie Procotip, który uruchomiony został już 1971 w Montpellier. Podwaliny tego rodzaju mobilności to jedno, natomiast Francuzi i dziś są jednym z motorów napędowych carsharingu, a dwa koncerny motoryzacyjne „z nad Sekwany” od dawna już angażują się w rozwój usług „aut na minuty” ze specjalnym naciskiem na samochody elektryczne. PSA od wielu lat działa w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych pod marką Free2Move oferującą poza carsharingiem również inne rodzaje mobilności. Renault z kolei rozwija we Francji i Hiszpanii projekt Zity, który niedawno został wchłonięty przez nową markę koncernu – Mobilize, która została stworzona z myślą o nowoczesnych formach mobilności, w tym o carsharingu.
Warto w tym miejscu zauważyć, że oba koncerny z dużą nadzieją spoglądają na elektryczne mikrosamochody, które mają zrewolucjonizować poruszanie się po miastach, a do tego mają być przedsionkiem do motoryzacji autonomicznej, bowiem to właśnie w najmniejszych samochodach upatruje się samojezdną przyszłość.
Koncern PSA już w zeszłym roku wypuścił na paryskie ulice kilkanaście sztuk mikrosamochodu – Citroen Ami. Dotychczas koncern będący właścicielem m.in marek Citroen i Peugeot nie miał w tej sferze konkurencji, ale to się wkrótce zmieni, ponieważ Renault zapowiedział ofensywę modelową w aż trzech wersjach. Elektryczne modele Duo, Bento i Hippo mają się pojawić w usługach carsharingu już w przyszłym roku. Zdjęcie ilustracyjne przedstawia model Duo, a Bento i Hippo mają być pojazdami bagażowymi na bazie modelu Duo, a różnić się będą od siebie różną powierzchnią załadunkową. Co ciekawe, wymienione modele nie będą produkowane ani pod marką Renault czy Dacia, a pod nazwą wspomnianego już Mobilize.
Pingback: keto diet protein
https://ivermectinstr.com/# stromectol 6 mg dosage