ShareNow zaangażowane w różnorodność.

Jeden z największych europejskich carsharingów – ShareNow, pod koniec lipca zaangażował się w bardzo interesujące wydarzenie. Niemiecki operator, będący wspólną inicjatywą koncernów BMW oraz Dailmera, został oficjalnym partnerem corocznego Dnia Ulicy Krzysztofa (CSD), będącego świętem organizowanym przez społeczność LGBT na pamiątkę wydarzeń Stonewall z 1969, gdy w Nowym Jorku doszło do zamieszek wywołanych dyskryminacją mniejszości seksualnych.

ShareNow wzięło udział w tegorocznej paradzie, udostępniając 5 samochodów w niecodziennym, wielobarwnym oklejeniu. Współdzielonym samochodom w paradzie towarzyszyła ciężarówka z otwartą naczepą, odgrywająca rolę „pociągu pasażerskiego” w którym zgromadzili się pracownicy firmy ShareNow. Zaangażowanie operatora w święto CSD wynikało z chęci przeciwstawienia się dyskryminacji ze względu na orientacją seksualną, ale nie był to jedyny powód. Oprócz udziału w obchodach berlińskiego święta mniejszości seksualnych, ShareNow ogłosił także podpisanie Karty Różnorodności, czyli międzynarodowej inicjatywy mającej na celu promowanie różnorodności i równych szans w zatrudnieniu, niezależnie od płci, rasy, pochodzenia, wieku, religii, niepełnosprawności ale także orientacji seksualnej.

Hasłem przewodnim udziału ShareNow w berlińskim wydarzeniu jest:  „Save our Community – Save your Pride” (Uratuj naszą wspólnotę – Zachowaj swoją dumę).

Film promujący udział ShareNow w CSD można obejrzeć -> tutaj. 

Udostępnij przez :

Ten post ma 25 komentarzy

Dodaj komentarz