Widzisz synku?
Tak wygląda baleron.

Nie opadł jeszcze do końca kurz, po udostępnieniu kilka dni temu kultowego już Volkswagena Scirocco w linii klasyków „Retro” od Panek CarSharing, a już w kolejce czeka następny. Niestety nie będzie to długo oczekiwany przez wielu fanów usługi, pierwszy w polskim carsharingu samochód z otwartym nadwoziem typu cabrio, jednak najnowsza propozycja Panka, to również samochód, który może cieszyć się dużym powodzeniem podczas letnich przejażdżek. 25-tym już klasykiem od Panek CarSharing będzie Mercedes W124, zwany potocznie „baleronem”, w wersji coupe.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Mercedesa W124 nazywano w Polsce baleronem, natomiast jedna z teorii mówi, że było to związane z niemalże zerową dostępnością baleronu na półkach sklepowych w czasach PRL i dostępu go tylko dla wybranych. Jeśli faktycznie taka jest etymologia tego określenia, to wersja coupe, jeszcze bardziej zasługuje na to miano, ponieważ, dwudrzwiowa wersja nadwoziowa (nie licząc cabrio) stanowiła tylko niecałe 7% całej produkcji modelu W124.

Pankowy egzemplarz ma przejechane niecałe 168 tysięcy kilometrów, więc jest to jak dla tego modelu, słynącego z długowieczności, tyle co nic. Auto wyprodukowano w 1988 roku, czyli mniej więcej w połowie produkcji. Współdzielony egzemplarz wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, pełną elektrykę, w tym elektrycznie otwierany „szyber dach”. Dodatkowym smaczkiem jest logo Mercedesa umieszczone na szczycie charakterystycznej osłony chłodnicy, zwane „celownikiem”, którego od kilku lat producent już nie stosuje, m.in ze względu na bezpieczeństwo pieszych.

Premiera W124 w usłudze Panek CarSharing planowana jest tradycyjnie w Warszawie, a nastąpi to w nadchodzącym tygodniu i będzie to pierwsza z atrakcyjnych nowości, zapowiadanych przez tego usługodawcę w ramach akcji „Gorący Sierpień”.

Cennik grupy „Retro” dostępny jest -> tutaj.  

Udostępnij przez :