Widzisz synku?
Tak wygląda baleron.

Nie opadł jeszcze do końca kurz, po udostępnieniu kilka dni temu kultowego już Volkswagena Scirocco w linii klasyków „Retro” od Panek CarSharing, a już w kolejce czeka następny. Niestety nie będzie to długo oczekiwany przez wielu fanów usługi, pierwszy w polskim carsharingu samochód z otwartym nadwoziem typu cabrio, jednak najnowsza propozycja Panka, to również samochód, który może cieszyć się dużym powodzeniem podczas letnich przejażdżek. 25-tym już klasykiem od Panek CarSharing będzie Mercedes W124, zwany potocznie „baleronem”, w wersji coupe.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Mercedesa W124 nazywano w Polsce baleronem, natomiast jedna z teorii mówi, że było to związane z niemalże zerową dostępnością baleronu na półkach sklepowych w czasach PRL i dostępu go tylko dla wybranych. Jeśli faktycznie taka jest etymologia tego określenia, to wersja coupe, jeszcze bardziej zasługuje na to miano, ponieważ, dwudrzwiowa wersja nadwoziowa (nie licząc cabrio) stanowiła tylko niecałe 7% całej produkcji modelu W124.

Pankowy egzemplarz ma przejechane niecałe 168 tysięcy kilometrów, więc jest to jak dla tego modelu, słynącego z długowieczności, tyle co nic. Auto wyprodukowano w 1988 roku, czyli mniej więcej w połowie produkcji. Współdzielony egzemplarz wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, pełną elektrykę, w tym elektrycznie otwierany „szyber dach”. Dodatkowym smaczkiem jest logo Mercedesa umieszczone na szczycie charakterystycznej osłony chłodnicy, zwane „celownikiem”, którego od kilku lat producent już nie stosuje, m.in ze względu na bezpieczeństwo pieszych.

Premiera W124 w usłudze Panek CarSharing planowana jest tradycyjnie w Warszawie, a nastąpi to w nadchodzącym tygodniu i będzie to pierwsza z atrakcyjnych nowości, zapowiadanych przez tego usługodawcę w ramach akcji „Gorący Sierpień”.

Cennik grupy „Retro” dostępny jest -> tutaj.  

Udostępnij przez :

Ten post ma 37 komentarzy

 1. Pingback: sex

 2. fuck Google

  e. Who knows maybe it really is just my cell phone. Great post by the way.

 3. fuck Google

  It is easy to see when reading the rest of your blog post comments lots of people have lots of different and strong debates about this subject. The truth is it is refreshing to meet different opinionated writers Oh yes I bookmarked this post to my FB favorites.

 4. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

 5. Pingback: sex

 6. gb bilder

  Hi there to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis. It carries pleasant stuff.

 7. binance chain

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 8. Wiadomości

  Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

Dodaj komentarz