Avant2GO wchłania SpinCity, czyli przejęcie po chorwacku.

Ostatnie miesiące obfituą w ciekawe ruchy właścicielskie na rynku carsharingu, choć jak dotąd tego typu zmiany dotyczyły głównie gigantów carsharingu. Miles Mobility przejęło pod koniec zeszłego roku elektryczną usługę Volkswagena – WeShare, a chwilę wcześniej wspólny projekt BMW i Mercedesa – ShareNow został kupiony przez Stellantisa i finalnie zostały połączony z francuską usługą Free2Move.

Mniejsze usługi też nie próżnują czego dowodem jest ciekawy ruch do jakiego dochodzi właśnie w Chorwacji. Tamtejszy pionier, czyli SpinCity, który działa w stolicy kraju Zagrzebiu już od siedmiu lat przejęty zostaje przez największy carsharing na terenie byłej Jugosławii – słoweńską usługę Avant2Go.

SpinCity, mimo swojej długiej historii nigdy nie wyszedł poza symboliczną skalę 30 samochodów, bazującą głównie na samochodach marki Volkswagen zarówno z napędem spalinowym i elektrycznym. Kilka lat temu testowaliśmy SpinCity, dlatego zainteresowanych tym jak działa usługa, która z dniem 1 kwietnia znika z Zagrzebia, zapraszamy do obejrzenia sprawozdania z naszego testu.

Z kolei Avant2Go to znacznie większa usługa, która działa w samej Chorwacji w Zagrzebiu oraz Dubrovniku, a w macierzystej Słowenii oferuje samochody w stołecznej Ljubljanie oraz kilku mniejszych miastach jak np. Murska Sobota. Avanti2Go to carsharing w pełni elektryczny, oferujący wyłącznie samochody lokalnie zero-emisyjne w ilości prawie 300 sztuk, chociaż  określanie tej firmy mianem carsharingu jest dużym uproszczeniem, ponieważ w Słowenii firma pod tym samym brandem oferuje również tradycyjny wynajem.

Na koniec warto zauważyć, że zarówno SpinCity jak i Avant2Go to usługi stacjonarne, a jak dotąd ani w jednym ani w drugim kraju, nie działał nigdy model znany choćby z Polski, czyli tzw. „free-floating” gdzie samochód można wynająć w dowolnym miejscu w strefie i też w dowolnym pozostawić.

Udostępnij przez :

Ten post ma 5 komentarzy

  1. cryptocurrency

    everything related to cryptocurrency stay tuned to be informed of updates here.

Dodaj komentarz