Północny lider rośnie w siłę!

 • Post author:
 • Post category:Europa / EV

Rzadko zaglądamy na północ Europy, natomiast pomimo braku spektakularnych działań w wykonaniu tamtejszych operatorów, warto tym razem przyjrzeć się działaniom największego skandynawskiego carsharingu – GreenMobility. Co warte zauważenia – GreenMobility oferuje carsharing w pełni elektryczny.

Usługa, wywodząca się z Kopenhagi, w ciągu 3 lat od rozpoczęcia swojej działalności wyszła już poza Danię i w tej chwili oferuje swoje samochody również w norweskim Oslo oraz szwedzkim Goteborgu i Malmo.

Flota elektrycznych Renault Zoe od GreenMobility liczy w tej chwili około 700 sztuk, a zgodnie z zapowiedzią operatora, wkrótce zwiększy się o kolejne 250 egzemplarzy, jednocześnie dodając na mapie północnej Europy kolejną strategiczną lokalizację – fińską stolicę Helsinki.

Tym samym GreenMobility umocni się na pozycji absolutnego lidera carsharingu na skandynawsko-nordyckim rynku, gdzie elektryczne usługi są szczególnie popularne i wspierane. Fińska ekspansja duńskiego operatora w dużej mierze motywowana jest deklaracjami Helsinek odnośnie neutralności klimatycznej planowanej na 2035 rok.

Pierwsze elektryczne Renaulty od GreenMobility pojawią się w Helsinkach już jesienią, natomiast do 2021 roku usługa ma zostać udostępniona również w miastach Espoo i Vantaa.

Na koniec jeszcze kilka słów o cenach, które jednak ciężko porównać do oferty polskich operatorów. Cennik dla Helsinek nie jest jeszcze podany do publicznej wiadomości, natomiast w Kopenhadze GreenMobility życzy sobie za minutę jazdy swoim Renault Zoe ok 2 PLN. Opłata za kilometry nie jest pobierana.

Udostępnij przez :

Ten post ma 9 komentarzy

 1. After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

 2. gate.io

  I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

 3. Carey

  Hello to every body, it’s my first pay a visit of this webpage; this web site
  carries amazing and actually good material in support of visitors.

Dodaj komentarz