Litewski carsharing rośnie.
Bolt Drive wjechał do Wilna.

W ostatnich dniach sporo miejsca poświęciliśmy coraz mocniej rozpędzającemu się Boltowi, który na Malcie testuje dynamiczne trójkołowce w usłudze taksówkowej, a także przedstawiliśmy Wam nasz video-test usługi Bolt Drive, czyli usługi carsharingu, którą estoński „jednorożec” uruchomił właśnie w swoim macierzystym Tallinie. Do zapoznania się z naszym testem zachęcamy szczególnie, ponieważ carsharing Bolta rozszerza zasięg swojego działania.

W zeszłym roku musieliśmy wybrać się aż do Estonii aby przejechać się współdzielonym samochodem od Bolta, natomiast od zeszłego tygodnia chętni do wykonania takiego przejazdu mają znacznie krótszą drogę, ponieważ Bolt Drive uruchomił swoją usługę w znacznie bliższym Wilnie.

Bolt uruchomił carsharing w litewskiej stolicy na bazie 500 samochodów, opierając swoją flotę na ten moment na markach Peugeot i Audi. W przypadku obu marek postawiono na dużą różnorodność, ponieważ znajdziemy samochody w różnych modelach i różnej kolorystyce. Również bardziej wymagający klienci znajdą coś dla siebie, ponieważ do ich dyspozycji oddano również takie samochody jak Audi A5 z bardzo dyskretnym oklejeniem, które ogranicza się wyłącznie do niewielkiego logotypu usługi w górnej części przednich drzwi.

Start w Wilnie jest naturalną koleją rzeczy, po uruchomieniu usługi w estońskim Tallinnie oraz łotewskiej Rydze, dzięki czemu Bolt Drive jest już dostępny we wszystkich stolicach krajów bałtyckich.

Dodatkowo uruchomienie carsharingu Bolta umocniło pozycję Wilna jako jednego z najbardziej zróżnicowanych i zagęszczonych carsharingiem miast świata. W półmilionowym mieście mamy do dyspozycji trzech operatorów oferujących minimum kilkaset samochodów, a łączna liczba aut współdzielonych dobiega do 2 tysięcy. Ponadto domeną każdego z operatorów (CityBee, Bolt Drive i Spark – testy każdej z usług znajdziecie na naszej stronie) jest bardzo zróżnicowana flota, dzięki czemu bez krzty przesady mieszkaniec Wilna posiadający aktywne konta u każdego z operatorów, może każdego tygodnia w roku przejechać się innym modelem samochodu.

Ceny wynajmu Bolt Drive w Wilnie są atrakcyjne i zaczynają się od 0,05 EUR / 0,23 PLN za minutę użytkowania (w Bolcie minuta jazdy i minuta postoju jest rozliczana identycznie) oraz 0,18 EUR / 0,85 PLN za każdy przejechany kilometr (Peugeot 208). Czy tak atrakcyjne stawki utrzymają się na dłużej? Nie wiadomo, lecz zarówno w Tallinnie i w Rydze po kilku tygodniach od premiery usługi uległy one zmianie i obecnie najtańszy samochód (Hyundai i20) w obu lokalizacjach wynajmiemy za 0,12 EUR / 0,57 PLN za minutę użytkowania oraz 1,08 PLN za każdy przejechany kilometr.

Udostępnij przez :

Ten post ma 5 komentarzy

  1. Ziya Tercüme

    Great information shared.. really enjoyed reading this post thank you author for sharing this post .. appreciated

  2. Ziya Tercüme

    I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this fantastic piece of writing at at this place.

Dodaj komentarz