Bolt testuje trójkołowce.

Globalny operator mobilności Bolt we współpracy z technologicznym start-upem Buzzz Electric’s Carver połączyli siły, aby opracować nowy kompaktowy pojazd elektryczny, z myślą o zatłoczonych europejskich miastach, a w szczególności tych z zabytkową architekturą i wąskimi ulicami, które są szczególnie powszechne w strefie śródziemnomorskiej. Efektem wspólnego projektu jest pilotaż oparty na trójkołowym pojeździe Carver, który pojawił się kilka dniu temu na ulicach Malty.

Trójkołowy pojazd ma zasięg 100 kilometrów i może wygodnie poruszać się po wąskich uliczkach. Carver został określony w aplikacji Bolta jako „Traffic Buster” czyli w wolnym tłumaczeniu – „Pogromca ruchu ulicznego”. Według firm zaangażowanycch w pilotaż trójkołowe taxi to rozwiązanie dla narastającego ruchu drogowego i problemów środowiskowych na Malcie.

Oferowane pojazdy mają napęd elektryczny, około metra szerokości, kierownicę jak w samochodzie, pasy bezpieczeństwa i to zdaje się wskazywać, że jest to kolejny miejski mikro-samochód do użytku miejskiego, jednak jedno koło z przodu i autorski mechanizm przechylania przeciąga linę w kierunku wrażeń znanych z zwinnych jednośladów i taka jest też idea powstania Carvera, czyli frajdy z jazdy skuterem w połączeniu z bezpieczeństwem oferowanym przez niewielkie samochody.

Bolt udostępnił na Malcie 25 Carverów w usłudze ride-hailingu, czyli przewozów taxi. Pojazd może pomieścić na pokładzie 2 osoby (kierowcę i pasażera) oraz niewielki bagaż. Pojazdy posiadają przeszklony dach, który częściowo można otworzyć przy słonecznej pogodzie. Carver oferuje zasięg do 130 kilometrów co przy niewielkiej konsumpcji energii wydaje się idealnym rozwiązaniem dla niedrogiego transportu dla krótkich przejazdów dla jednego pasażera.

Pilotaż zakłada testowanie pojazdów w ramach usługi taxi, jednak niewykluczone, że w najbliższej przyszłości Bolt zaoferuje Carvery również do samego prowadzenia w ramach rozwijanej w Europie usługi carsharing – Bolt Drive.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. mahmutlar escort

    Very well presented. Every quote was awesome and thanks for sharing the content. Keep sharing and keep motivating others.

Dodaj komentarz