Nowy Jork zwiększa liczbę miejsc dla carsharingu.

Departament Transportu Nowego Jorku (DOT) ogłosił rozszerzenie pilotażowego programu współdzielenia samochodów na ulicach, który rozpoczął się w 2018 roku. W rezultacie nowojorczycy mogą spodziewać się mniejszej liczby publicznych miejsc parkingowych dostępnych w całym mieście.

Miasto posiada obecnie 230 miejsc parkingowych dla usług carsharingu, a 80 nowych ma zostać zainstalowanych na Brooklynie, Bronksie i Queens w bieżącym miesiącu. Wg planów kolejne kilkaset miejsc tego typu ma pojawić się przed końcem roku.

Według oficjalnych danych „emisje gazów cieplarnianych i przejechane kilometry spadły odpowiednio o 7% i 6%, na każdy wspólny samochód cztery samochody osobowe albo nie zostały kupione, albo sprzedane”.

„Mamy teraz dowód na to, że wygodny dostęp do carsharingu uwalnia nowojorczyków od ciężaru posiadania samochodu – jednocześnie pomagając w walce ze zmianami klimatycznymi. Wkrótce więcej nowojorczyków będzie miało dostęp do pojazdu w razie potrzeby – bez konieczności podpisywania kosztownej umowy najmu lub martwienia się o znalezienie miejsca parkingowego”. – Ydanis Rodriguez – komisarz Departamentu Transportu w Nowym Jorku.

Miejsca przeznaczone będą dla trzech operatorów — Zipcar, Getaround i Truqit — w celu uwolnienia współdzielonych samochodów w nowych lokalizacjach, które mają zostać wybrane przez same firmy w oparciu o zapotrzebowanie klientów i ogólne dane demograficzne.

Oczywiście oferując nowojorczykom kolejny środek transportu, rozszerzony program może niekorzystnie wpłynąć na ludzi, którzy faktycznie posiadają samochody w mieście lub jeżdżą codziennie w nadziei na znalezienie parkingu na ulicy. Kiedy projekt się rozpoczynał, ludzie nielegalnie parkowali na miejscach zarezerwowanych dla wspólnych pojazdów. Jednak DOT zauważył, że rok od daty uruchomienia liczba nowojorczyków nielegalnie parkujących na miejscach spadła.

Udostępnij przez :

Ten post ma 16 komentarzy

 1. sanal sms onay

  Ne zamandır web sitelerim için aradığım içeriği sonunda buldum. Bu kadar detaylı ve net açıklama için teşekkürler.

 2. hackdra

  Hackdra is a cyber security company that can provide smart contract auditing, pen-testing, bug bounty, blockchain, web3, and ARM services with AI.

 3. hackdra

  Hackdra is a cyber security company that can provide smart contract auditing, pen-testing, bug bounty, blockchain, web3, and ARM services with AI.

 4. lip filler cost

  We are dedicated to serving a wide range of users, from 7 to 70, who care about their body and beauty.

Dodaj komentarz