Auto na rok z aplikacji.
Czy to już nowy standard?

Aplikacje mobilne do wynajmu samochodów głównie kojarzone są z carsharingiem. Wszak to właśnie „auta na minuty” rozpropagowały na szerszą skalę otwieranie samochodów telefonem, co wpłynęło na mobilność wielu klientów, którzy szybko przysposobili sobie wygodny i szybki dostęp do samochodów praktycznie prosto z ulicy.

Warto w tym miejscu zauważyć, że polscy klienci nie upodobali sobie tylko krótkich wynajmów miejskich, z którymi kojarzy się carsharing za zachodzie Europy, bowiem dla wielu użytkowników auto otwierane aplikacją stało się ciekawą alternatywą dla wynajmów na doby czy tygodnie.

Wynajem samochodów, szczególnie w ostatnich latach coraz bardziej jednak skręca w kierunku kontraktów długoterminowych na 6 miesięcy i więcej, nawet do kilku lat, stając się dużą konkurencją dla tradycyjnych leasingów, szczególnie z tego względu, że wynajem okazał się bardziej otwarty dla osób fizycznych, które coraz częściej zaczęły dochodzić do wniosku, że samochód na własność nie jest ostatecznością, szczególnie gdy potrzebujemy samochodu częściej i na dalsze wyjazdy, przez co bazowanie tylko na carsharingu nie jest wystarczające.

Wynajmowi długoterminowemu z szeregiem formalności, nadal jednak jest o wiele bliżej do tradycyjnego leasingu niż do wygodnego i błyskawicznego carsharingu na minuty, choć powoli te różnice zaczynają się zacierać, ponieważ coraz więcej rozwiązań długoterminowych oferowanych jest przez usługodawców, którzy kojarzeni byli dotychczas właśnie z krótkim wynajmem prosto z ulicy za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Najbardziej jaskrawym przykładem jest najstarszy polski carsharing – 4Mobility, który podczas swojej 6-letniej historii testował różne modele wynajmu, o czym można napisać osobny artykuł, natomiast najbardziej kojarzony był z wynajmem oklejonych samochodów marki Audi właśnie na krótkie i średnie terminy, a od kilku miesięcy zdaje się wiązać swoją przyszłość właśnie z wynajmami długoterminowymi. Dowodem na powyższe twierdzenie jest choćby informacja z dnia wczorajszego, wg której 4Mobility dołączyło kolejne egzemplarze Audi, wyprodukowane już w 2023 roku, które dostępne są wyłącznie na długie terminy.

Czy 4Mobility to wyjątek? W Polsce póki co tak, natomiast podobnych rozwiązań znajdziemy więcej, czego najbliższym przykładem jest litewskie CityBee, które w swojej standardowej aplikacji oferuje osobny moduł do wynajmu długoterminowego nazwany – MyBee, wyraźnie nawiązujący do posiadania samochodu niż do krótkoterminowego, miejskiego używania, w czym specjalizuje się macierzysta usługa.

4Mobility i CityBee to dopiero pierwsze przykłady długoterminowych ofert w przystępnej formie prosto z aplikacji, natomiast podobne oferty innych operatorów carsharingu w Europie są wyłącznie kwestią czasu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Great information shared.. really enjoyed reading this post thank you author for sharing this post .. appreciated

  2. ŞEBNEM

    logisoft , yazılım , Hazır web sitesi,hazır internet sitesi,hazır web siteleri,hazır internet siteleri,hazır site,hazır web sayfası,hazır internet sayfası,php scriptler,mobil uyumlu scriptler,php ücretli scriptler,ücretsiz php script,glycon,smm panel,smm panel script,sosyal medya bayilik paneli,sosyal medya paneli,hosting,vps hosting,domain,ddos koruması,firewall,ddos korumalı hosting,e-ticaret scripti,kurumsal scriptler https://www.logisoft.com.tr/

Dodaj komentarz