Jak sztuczna inteligencja widzi carsharing?

Sztuczna inteligencja to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat, a obecnie trwa prawdziwy szał na coraz to nowe i bardziej zaawansowane serwisy, które w mniej bądź bardziej zaawansowny sposób odpowiadają na najróżniejsze pytania z wielu różnych dziedzin.

Nie mogliśmy zatem nie skorzystać z takiej okazji, dlatego zapytaliśmy sztuczną inteligencję co sądzi o polskim carsharingu, a konkretnie jak widzi dalszy rozwój usług współdzielonej mobilności samochodowej w Polsce.

[autonaminuty.org] Jakie są perspektywy rozwoju Carsharingu w Polsce?

[AI]: 

Perspektywy rozwoju Carsharingu w Polasce wydają się być dobre. W ostatnich latach carsharing dynamicznie się rozwijał, a coraz więcej firm i organizacji zaczyna oferować tego typu usługi. Wzrost liczby użytkowników carsharingu jest przede wszystkim wynikiem rosnącego zainteresowania ekologicznymi i ekonomicznymi korzyściami tego typu usług. 

Polska jest jednym z krajów Europy, gdzie carsharing jest jeszcze mało rozpowszechniony, ale jednocześnie ma potencjał do dynamicznego rozwoju. Wiele miast w Polsce zaczyna zwiększać liczbę miejsc parkingowych dla pojazdów Carsharingowych, a także inwestować w infrastrukturę potrzebną do rozwoju tego rodzaju usług. 

Rozwój nowych technologii takich jak samochody autonomiczne i elektromobilność również może przyczynić się do rozwoju Carsharingu. W Polsce już pojawiły się pierwsze pilotażowe projekty z wykorzystaniem samochodów autonomicznych oraz projekty rozwijające infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Ogólnie rzecz biorąc, carsharing ma potencjał do rozwoju w Polsce, jednak jego dalszy rozwój będzie zależeć od różnych czynników, takich jak dostępność pojazdów, infrastruktura i regulacje prawne. 

Wrażenia jakie można wyciągnąć z wygłoszonej opinii wydają się być mocno ambiwalentne, gdyż z jednej strony zadziwiające jest to, że sztuczna inteligencja jest w stanie w błyskawicznym tempie skonstruować sensowną i bazującą realnych wydarzeniach, która gdyby została podpisana realnym nazwiskiem, raczej niemożliwe byłoby odgadnięcie że nie została ona sformułowana przez prawdziwego obserwatora carsharingu. Z drugiej jednak strony opinia jest mocno lakoniczna i pozbawiona konkretów przy jednoczesnym bazowaniu na chybionych faktach. O ile faktycznie AI zauważyło, że miasta inwestują w infrastrukturę dla carsharingu, to jednak dyskusyjne jest to, czy wspomniane inwestycje mają miejsce w Polsce. Podobnie można mieć wątpliwości czy projekty autonomiczne rzeczywiście w naszym kraju są realizowane, gdyż obecne przepisy nadal zabraniają wykorzystywania tego typu samochodów w realnym ruchu ulicznym.

Oczywiście pamiętać trzeba, że sztuczna inteligencja będzie się dynamicznie rozwijać, dzięki czemu można śmiało założyć, że z każdym kolejnym rokiem zadając jej pytanie o carsharing w Polsce, będzie ona udzielać coraz to konkretniejszych i cenniejszych odpowiedzi.

Udostępnij przez :

Ten post ma 13 komentarzy

Dodaj komentarz