Autonaminuty.org
przechodzi do historii.

W ślad za ostatnimi wydarzeniami na rynku polskiej współdzielonej mobilności samochodowej podjęliśmy jedyną słuszną decyzję o zakończeniu działalności portalu autonaminuty.org.

Ponad 6 lat historii, 824 opublikowane materiały informacyjne, 64 wideo-testy usług carsharingu i… to nie koniec, a nowy początek.

Traficar od wielu lat nie oferuje wynajmów z opłatą za minutę jazdy, rozliczając przejazdy na bazie przejechanych kilometrów. Panek przedwczoraj całkowicie porzucił cennik standardowy, w którym rozliczał minuty jazdy, pozostawiając jedynie cennik kilometrowy, który nie był dotychczas domyślny. Najszybciej rozwijającym się i najbardziej rentownym niemieckim carsharingiem jest Miles, który od początku swojej działalności oferował wyłącznie cennik kilometrowy.

To tylko 3 argumenty za odesłaniem dotychczasowego logotypu na zasłużoną emeryturę, szczególnie, że pozostały w Polsce jedynie dwie usługi, które oferują jeszcze rozliczenia oparte na minucie jazdy. Pierwsza to 4Mobility, które w ostatnim czasie wyraźnie zmienia profil działalności przechodząc sukcesywnie do roli zautomatyzowanej wypożyczalni samochodów skupionej na marce Audi. Druga usługa to Wozibus, który w ostatnim czasie również skurczył swoją działalność carsharingową pozostawiając jedynie strefę w rodzimej Częstochowie z zaledwie kilkoma samochodami.

Co prawda poza Polską oraz częściowo Niemcami, reszta Europy bazuje nadal na cennikach opartych na minucie jazdy, natomiast spodziewamy się, że trend będzie się powoli zmieniał ku rozliczeniom znanym najbardziej z przejazdów taksówkowych. Dlatego właśnie zmieniamy nieaktualne logo, choć adres strony pozostaje niezmienny i ciągniemy ten wózek dalej, aby dostarczać naszym czytelnikom najświeższych informacji, ciekawostek i testów z samego wnętrza polskiego i zagranicznego świata współdzielonych samochodów.

Udostępnij przez :

Ten post ma 20 komentarzy

Dodaj komentarz