Garść interesujących liczb na pierwsze urodziny Vozilli.

  • Post author:
  • Post category:Wrocław

W ostatni wtorek nasza redakcja gościła we Wrocławiu na uroczystej konferencji prasowej wrocławskiej Vozilli – pierwszej w Polsce usługi opartej w pełni na samochodach elektrycznych. Wydarzenie było zorganizowane z okazji zakończenia pierwszego roku działalności i pełne było interesujących informacji na temat usługi.

Oficjalnego Partnera usługi Vozilla, czy miasto Wrocław, reprezentował Pan Prezydent – Jacek Sutryk, a na spotkanie oprócz dziennikarzy, zaproszeni zostali najlepsi klienci usługi, którzy z usługi korzystali dotychczas najczęściej. Nagrodzone wartościowymi nagrodami (m.in smartfonami Apple) zostały 4 osoby.
W pierwszej części spotkania, zostały przedstawione najciekawsze informacje i liczby z premierowego roku działalności Vozilli, które przedstawiamy na końcu naszego materiału. Druga część spotkania była poświęcona panelowi dyskusyjnemu w którym uczestniczył wspomniany już Prezydent Wrocławia – Pan Jacek Sutryk, Kierownik Projektu Vozilla – Pan Miłosz Franaszek, oraz Dyrektor Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Miasta Wrocławia – Pani Elżbieta Urbanek. Podczas dyskusji nie mogło zabraknąć najbardziej „gorącego” tematu związanego z usługą i miejskim wsparciem Vozilli, czyli problemami z parkowaniem na wyznaczonych specjalnie dla elektrycznego carsharingu miejscach, które permanentnie zastawione są samochodami prywatnymi, co jest pokłosiem wypowiedzi Wojewody Dolnego Śląska, który zasugerował, że miejsca wyznaczone przez UM Wrocławia, są nielegalne, w wyniku czego, wielu mieszkańców Wrocławia chętnie korzysta z nich do parkowania swoich prywatnych samochodów, gdyż ze względu na oznakowanie, te miejsca wyłączone są z zakresu miejsc objętych płatną strefą, gdy jednocześnie nie ma podstawy prawnej, która pozwalałaby na odholowanie samochodów tam pozostawionych. Tej kwestii poświęcimy wkrótce dodatkowy materiał, ponieważ ten problem jest zdecydowanie głębszy. Po panelu dyskusyjnym, przyszedł czas na wręczenie wspomnianych wcześniej nagród. To był zdecydowanie dobry rok dla Vozilli, a wszystko wskazuje na to, że następny będzie jeszcze okazalszy, czego jako redakcja autonaminuty.org serdecznie operatorowi życzymy.
Vozilla w liczbach:
50 000 – ilość zarejestrowanych dotychczas klientów
71 – najstarsza kobieta zarejestrowana w usłudze
81 – najstarszy mężczyzna zarejestrowany w usłudze
24-30 – największa grupa wiekowa użytkowników
600 – największa ilość wypożyczeń przez jednego użytkownika
8 800 – największa ilość przejechanych minut przez jednego użytkownika
320 000 – ilość wypożyczeń od początku trwania usługi
84 167 – łączy czas wypożyczeń (w godzinach)
2 300 000 – łączna ilość przejechanych km przez całą flotę Vozilli
16 – średni czas wypożyczenia (w minutach)
11 – procentowa ilość wypożyczeń których celem jest dotarcie, bądź powrót z lotniska Wrocław-Strachowice
174 – najdłuższa przejechana trasa podczas jednego wynajmu
18 225 – przebieg samochodu z największą ilością przejechanych km
16 – średnia ilość ładowań jednego samochodu miesięcznie
18:00 – godzina z największą ilością wypożyczeń
3:00 – godzina z najmniejszą ilością wypożyczeń
Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz