Etna ruszyła.
Nowy carsharing na Śląsku.

O tym, że lista polskich carsharingów wkrótce się powiększy, informowaliśmy już w listopadzie, jednak wtedy była to dopiero zapowiedź, a dziś usługa już działa i można z niej bez przeszkód korzystać. Etna carsharing, bo tak nazywa się nowy operator, wystartował w ostatni piątek w Tarnowskich Górach na Śląsku. Najnowszy polski operator nie wkracza do świata współdzielonej mobilności w przytupem, ponieważ na początek w usłudze udostępnionych zostało tylko 5 samochodów, ale są to dobrze na polskim rynku „aut na minuty” znane modele, czyli Toyoty Yaris i Corolla.

W tej chwili usługa obecna jest wyłącznie w Tarnowskich Górach, ale wg deklaracji operatora, już wkrótce strefa rozszerzona zostanie o inne miasta Górnego Śląska.

Etna CarSharing jest kolejnym dowodem na fakt, że współdzielona mobilność samochodowa chętnie wybierana jest przez usługi tradycyjnego wynajmu, bowiem za najnowszym polskich carsharingiem stoi lokalny, śląski „rent a car” o tej samej nazwie, czyli Etna, dlatego można się spodziewać, że w razie sukcesu początkowo niewielkiej floty, zostanie ona zwiększona o dodatkowe samochody.

Śląski operator postawił na dobrze znane w branży schematy. Samochody udostępnione są w trybie niestacjonarnym, czyli można je wynajmować z dowolnego miejsca w strefie i tamże kończyć wynajem, a cennik skonfigurowano w trybie mieszanym z jednoczesnym naliczaniem opłaty za minutę i kilometr. Co ciekawe Etna zastosowała identyczne ceny zarówno dla miejskiego Yarisa jak i kompaktowej Corolli. Operator nie zapomniał również o stawce dobowej którą ustalono na 250 PLN.

Kompletny cennik znajduje się poniżej:

0,45 PLN – minuta jazdy
0,15 PLN – minuta postoju
0,75 PLN – kilometr

Uruchomienie usługi Etna Carsharing jest potwierdzeniem istnienia specjalnego typu usług z województwa śląskiego, czyli niewielkich operatorów skupionych na jednej lokalizacji. Poza Etną, podobną usługą jest częstochowski WoziBus oraz nie działające już w pełni elektryczne – GreenGoo i eCar od Taurona.

Udostępnij przez :

Ten post ma 58 komentarzy

Dodaj komentarz