1000 miejsc dla elektrycznego carsharingu w Kopenhadze.

1000 miejsc parkingowych, strategicznie rozmieszczonych w pobliżu węzłów komunikacji miejskiej duńskiej stolicy, ma pomóc przemyśleć mieszkańcom Kopenhagi sens posiadania prywatnego samochodu.

Według najnowszych danych liczba samochodów w Kopenhadze dynamicznie rośnie, co nie podoba się lokalnym władzom. Ich celem jest faktyczne odwrócenie trendu, a częścią planu jest zachęcenie do korzystania z usług udostępniania samochodów elektrycznych. Aby pobudzić chęć korzystania z carsharingu, urzędnicy zapowiedzieli, że obok ważnych węzłów komunikacyjnych powstanie 1000 miejsc parkingowych tylko dla współdzielonych e-samochodów.

Pierwsza setka takich parkingów już powstaje, kolejne 300 ma zostać ukończona w przyszłym roku, a kolejne 600 do końca 2025 roku czynią z Kopenhagi najbardziej przyjazne dla carsharingu miasto Europy. Zapowiadany krok wynika z uświadomienia sobie, że pomimo rosnącej dostępności środków transportu publicznego i infrastruktury rowerowej, niektórzy obywatele będą również potrzebować dostępu do samochodów w krytycznych sytuacjach.

Idea stworzenia dedykowanych miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych zrodziła się z badań, wg których mimo, że Kopenhaga może pochwalić się z jednej najlepiej zorganizowanej komunikacji publicznej na świecie, to jej ​​obywatele nadal uważają samochody za niezbędne.

Z drugiej jednak strony badania wykazały, że samochody prywatne są używane niewydajnie, ponieważ nawet co czwarty samochód stoi nieruchomo od poniedziałku do piątku, co sugeruje, że takie samochody są wykorzystywane zupełnie niewydajnie. Samorządowcy spodziewają się że dla tej grupy właścicieli samochód nie jest tak niezbędny w ich codziennym życiu, a łatwy dostęp do usług car-sharingu wystarczy. Dlatego celem władz miasta jest zmniejszenie liczby samochodów w mieście i optymalizacja ograniczonej przestrzeni miejskiej przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego dostępu do mobilności samochodowej dla mieszkańców. 

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 11 komentarzy

  1. seo hizmeti

    Good post! We will be linking to this particularly great post on our site. Keep up the great writing seo

  2. Elijah Winters

    Kiralık web sitesinin avantajları nelerdir neden web sitesi kiralamalıyız ?

Dodaj komentarz