Elektryczny carsharing w Czechach również bez szału.

Elektryczne samochody w carsharingu nie mają ostatnio dobrej passy. W Polsce została już tylko jedna usługa oparta w pełni na „elektrykach” a do tego jej przyszłość jest niepewna. Za granicą również nie jest lepiej, czego dowodem jest choćby deklaracja wg której największy w Unii Europejskiej operator – ShareNow wycofuje się z oferowania w swojej usłudze aut zeroemisyjnych.

Kolejne przykre informacje docierają również ze strony naszych południowych sąsiadów, gdzie największy czeski operator – Car4Way zdecydował o wycofaniu całej elektrycznej floty ze swojej usługi. Wszystkie 70 VW e-Golfów wynajmowanych dotąd w Pradze i Brnie usunięto z aplikacji i zaoferowano w wynajmie długoterminowym przez właściciela Car4Way, którym jest jeden z największych czeskich dealerów samochodów grupy VW. Cena miesięcznego wynajmu „zielonego” Golfa oferowanego przez usługodawcę to równowartość niecałych 2 200 PLN.

Jako główny powód wycofania elektrycznej floty z Car4Way, podawana jest niewystarczająca infrastruktura do ładowania samochodów, na co narzekamy również w Polsce. Problemem były również częste kradzieże kabli do ładowania samochodów, które udostępniane były w samochodach usługodawcy.

Po wycofaniu e-Golfów z usługi Car4Way Prażanie mogą nadal korzystać z VW e-Upów w pełni elektrycznej usługi GreenGo oraz z chińskich „mini-elektryków” od Re-Volta, którego testowaliśmy podczas jednej z wizyt w czeskiej stolicy. Nasz test usługi Re-Volt znajdziecie tutaj. 

 

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 36 komentarzy

  1. Please let me know if you’re looking for a writer
    for your site. You have some really great articles and I feel I would
    be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d
    love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
    Please shoot me an email if interested. Thanks! 0mniartist asmr

Dodaj komentarz