W końcu Skoda w polskim carsharingu.

 

Czego na pewno nie można zarzucić polskim usługom współdzielonej mobilności samochodowej, to braku różnorodności. Klienci carsharingu „nad Wisłą” mogą wybierać wśród wielu usług, produktów cennikowych, mogą wynajmować auta w setkach miast a także wybrzydzać pod względem zarówno modeli jak i segmentów samochodów. Polskie usługi oferują w tej chwili 25 różnych modeli samochodów (nie liczymy tutaj pojedynczych „klasyków od Panek CarSharing) w najróżniejszych segmentach od małego samochodu miejskiego po duże samochody dostawcze. Co jednak zaskakujące, to pomimo wielu samochodów z nadwoziem kombi na polskich ulicach wśród aut współdzielonych kombi praktycznie nie występuje. Jedyne „karawany” polskiego carsharingu to jak dotąd tylko Megane w Traficarze. Co jeszcze bardziej zaskskujące, to brak w usługach „na minuty” tak popularnej w Polsce Skody (jedyne Skody jeździły w usłudze Omni, która zakończyła swoją działalność w maju 2018 roku).

Wszystko to jednak już przeszłość. Zarówno usługa Omni jak i brak Skody w polskich carsharingu. Od wczoraj w Panek CarSharing można wynająć Skodę Octavię w wersji nadwoziowej kombi. Czeski flagowiec udostępniony został w grupie Comfort obok takich modeli jak Toyoty Corolla i CHR oraz Seat Arona. Z Octavii zadowoleni powinni być szczególnie amatorzy Seata Arony, ponieważ dzięki wyraźnej unifikacji wnętrza samochodów grupy VAG (zarówno Skoda jak i Seat) użytkownicy pankowej Octavii znajdą wiele podobieństw do współdzielonej Arony. Szczególnie mamy tutaj na myśli automatyczną skrzynię DSG występującą w obu modelach.

Skoda Octavia w szeregach największego polskiego carsharingu to zaledwie kilka sztuk, natomiast jeśli spotka się ona z uznaniem klientów, można spodziewać się, że zarówno ten segment jak i marka wkrótce zwiększą swój udział w flocie tego operatora.

Ceny grupy „Comfort” (w tym Skody Octavii) w usłudze Panek CarSharing:
0,80 PLN – minuta jazdy
0,20 PLN – minuta postoju
0,80 PLN – kilometr
49 PLN – pakiet 120 minutowy (0,80 PLN – kilometr)
129 PLN – pakiet dobowy (0,60 PLN – kilometr)

Udostępnij przez :