Car-sharing bez barier
udostępniono w Rosji.

Carsharing w Rosji w efekcie wojny rozpętanej przez ten kraj w Ukrainie, znalazł się w dużych tarapatach. Największym wyzwaniem na ten moment okazało się odcięcie tamtejszych operatorów od nowych samochodów jak i części zamiennych i obsługi serwisowej dla pojazdów marek zagranicznych, których wiele nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze. Ten moment wykorzystali producenci chińscy, którzy stale zwiększają udział swoich marek w całej flocie samochodów współdzielonych w powierzchniowo największym kraju świata.

Jak się jednak okazuje, pomimo powyższych problemów z jakimi borykają się tamtejsi usługodawcy, mają oni miejsce na ciekawe innowacje, których próżno szukać choćby w zachodniej Europie. Jak dotąd spotkaliśmy się tylko z jednym europejskim przypadkiem wsparcia carsharingu dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a konkretnie miało to miejsce w przypadku włoskiego usługodawcy Guido, który w Palermo na Sycylii udostępnił 4 sztuki samochodów ze specjalnym osprzętem ułatwiającym prowadzenie ich osobom niepełnosprawnym.

Śladem sycylijczyków poszedł również rosyjski usługodawca CityDrive, który udostępnił w swojej usłudze kilka samochodów specjalnie przystosowanych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne ruchowo. W odróżnieniu od podstawowej usługi dostępnej do wynajmu prosto z ulicy, samochody specjalne należy zamówić z wyprzedzeniem – nie później niż 4 godziny przed wynajmem. Użytkownik posiadający konto w Citydrive może zgłosić zapotrzebowanie na stronie usługi serwisu w specjalnym formularzu. Następnie operator skontaktuje się z nim, potwierdzi zamówienie, a w określonym czasie samochód zostanie dostarczony we właściwe miejsce. Dodatkowo z kierowcą spotka się przedstawiciel, który wykonać instruktaż obsługi i odpowiedzieć na pytania osoby wynajmującej.

Samochód można zarezerwować na okres od 2 godzin do 7 dni, a koszt nie różni się od standardowych taryf usług. Zakończenie najmu i parkowanie samochodu są dostępne na każdym miejscu w ramach wyznaczonej strefy dla standardowej usługi CityDrive.

Operator nie potwierdza, że organizacja samochodów z udogodnieniami ma jakikolwiek związek z wojną na Ukrainie i dużą ilością rosyjskich żołnierzy rannych w walkach, choć takie sugestie pojawiały się w niektórych przekazach na temat wprowadzonego udogodnienia.

Co znajduje się w samochodzie specjalnym CityDrive?

 • Automatyczna skrzynia biegów
 • Dodatkowy napęd sterujący. Całkowicie zastępuje funkcje pedałów, dzięki czemu kierowca może prowadzić samochód wyłącznie za pomocą rąk.
 • Uchwyt pozwalający na trzymanie kierownicy i sterowanie jedną ręką.
 • Specjalne urządzenie ułatwiające kierowcy wsiadanie za kierownicę z wózka inwalidzkiego.
Udostępnij przez :

Ten post ma 28 komentarzy

 1. zoritoler imol

  I conceive other website owners should take this website as an model, very clean and great user friendly pattern.

 2. instagram hikaye

  Takipçi sayınızı anında arttırmanın en hızlı yolu! Sosyal Mavi ile sosyal medya başarınızı garanti altına alın.

 3. Etimesgut elektrikçi

  Good day, I’m submitting my blog post for your consideration. Appreciate your valuable feedback in advance.

 4. linkedin takipçi

  Profilinizin etkileşimini arttırın ve daha fazla kişiye ulaşın! Sosyal Mavi ile takipçi sayınızı artırın

 5. başiskele seo

  Kocaelideki SEO Ajansı, İşletme Sahiplerine müjde. Bizlerle tanışmadan karar vermeyin.

 6. paravan seo

  Kocaelideki SEO Ajansı, İşletme Sahiplerine müjde. Bizlerle tanışmadan karar vermeyin.

 7. Poodle satın al

  Türkiye’nin en iyi Poodle yavruları sitesi olan tedy poodle House şimdi ücretsiz inceleme fırsatı veriyor.Poodle yavrularımızı incelemek için linkimize tıklamanız yeterlidir.

 8. poodle 2024

  Türkiye’nin en iyi Poodle yavruları sitesi olan tedy poodle House şimdi ücretsiz inceleme fırsatı veriyor. Poodle yavrularımızı görmeniz için bir tık yeterli.

 9. poodle

  Türkiye’nin en iyi Poodle sitesi olan tedypoodlehouse.com’u ziyaret edin.

 10. viski

  verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

 11. Balık Etli Masöz

  Bu http://www.masozbayan.org/bayanlarla romantik bir akşam yemeği ya da içki içmek için dışarı çıkmak, otel odanızda ya da dairelerinde yapacağınız bir masajla öğleden sonranızı doyurucu bir şekilde tamamlayacak. Bu gösterişli bayanlar, ihtiyaçlarınızı, kaprislerinizi karşılamak için her şeyi yapacak ve onunla her anın tadını çıkaracak.

 12. Üniversiteli Masöz

  Bu http://www.masozbayan.org/bayanlarla romantik bir akşam yemeği ya da içki içmek için dışarı çıkmak, otel odanızda ya da dairelerinde yapacağınız bir masajla öğleden sonranızı doyurucu bir şekilde tamamlayacak. Bu gösterişli bayanlar, ihtiyaçlarınızı, kaprislerinizi karşılamak için her şeyi yapacak ve onunla her anın tadını çıkaracak.

Dodaj komentarz