Car-sharing bez barier
udostępniono w Rosji.

Carsharing w Rosji w efekcie wojny rozpętanej przez ten kraj w Ukrainie, znalazł się w dużych tarapatach. Największym wyzwaniem na ten moment okazało się odcięcie tamtejszych operatorów od nowych samochodów jak i części zamiennych i obsługi serwisowej dla pojazdów marek zagranicznych, których wiele nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze. Ten moment wykorzystali producenci chińscy, którzy stale zwiększają udział swoich marek w całej flocie samochodów współdzielonych w powierzchniowo największym kraju świata.

Jak się jednak okazuje, pomimo powyższych problemów z jakimi borykają się tamtejsi usługodawcy, mają oni miejsce na ciekawe innowacje, których próżno szukać choćby w zachodniej Europie. Jak dotąd spotkaliśmy się tylko z jednym europejskim przypadkiem wsparcia carsharingu dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a konkretnie miało to miejsce w przypadku włoskiego usługodawcy Guido, który w Palermo na Sycylii udostępnił 4 sztuki samochodów ze specjalnym osprzętem ułatwiającym prowadzenie ich osobom niepełnosprawnym.

Śladem sycylijczyków poszedł również rosyjski usługodawca CityDrive, który udostępnił w swojej usłudze kilka samochodów specjalnie przystosowanych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne ruchowo. W odróżnieniu od podstawowej usługi dostępnej do wynajmu prosto z ulicy, samochody specjalne należy zamówić z wyprzedzeniem – nie później niż 4 godziny przed wynajmem. Użytkownik posiadający konto w Citydrive może zgłosić zapotrzebowanie na stronie usługi serwisu w specjalnym formularzu. Następnie operator skontaktuje się z nim, potwierdzi zamówienie, a w określonym czasie samochód zostanie dostarczony we właściwe miejsce. Dodatkowo z kierowcą spotka się przedstawiciel, który wykonać instruktaż obsługi i odpowiedzieć na pytania osoby wynajmującej.

Samochód można zarezerwować na okres od 2 godzin do 7 dni, a koszt nie różni się od standardowych taryf usług. Zakończenie najmu i parkowanie samochodu są dostępne na każdym miejscu w ramach wyznaczonej strefy dla standardowej usługi CityDrive.

Operator nie potwierdza, że organizacja samochodów z udogodnieniami ma jakikolwiek związek z wojną na Ukrainie i dużą ilością rosyjskich żołnierzy rannych w walkach, choć takie sugestie pojawiały się w niektórych przekazach na temat wprowadzonego udogodnienia.

Co znajduje się w samochodzie specjalnym CityDrive?

  • Automatyczna skrzynia biegów
  • Dodatkowy napęd sterujący. Całkowicie zastępuje funkcje pedałów, dzięki czemu kierowca może prowadzić samochód wyłącznie za pomocą rąk.
  • Uchwyt pozwalający na trzymanie kierownicy i sterowanie jedną ręką.
  • Specjalne urządzenie ułatwiające kierowcy wsiadanie za kierownicę z wózka inwalidzkiego.
Udostępnij przez :

Ten post ma 10 komentarzy

  1. Balık Etli Masöz

    Bu http://www.masozbayan.org/bayanlarla romantik bir akşam yemeği ya da içki içmek için dışarı çıkmak, otel odanızda ya da dairelerinde yapacağınız bir masajla öğleden sonranızı doyurucu bir şekilde tamamlayacak. Bu gösterişli bayanlar, ihtiyaçlarınızı, kaprislerinizi karşılamak için her şeyi yapacak ve onunla her anın tadını çıkaracak.

  2. Üniversiteli Masöz

    Bu http://www.masozbayan.org/bayanlarla romantik bir akşam yemeği ya da içki içmek için dışarı çıkmak, otel odanızda ya da dairelerinde yapacağınız bir masajla öğleden sonranızı doyurucu bir şekilde tamamlayacak. Bu gösterişli bayanlar, ihtiyaçlarınızı, kaprislerinizi karşılamak için her şeyi yapacak ve onunla her anın tadını çıkaracak.

Dodaj komentarz