„Bestia” coraz bliżej!

Kilka tygodni temu odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę aż do Finlandii, a konkretniej do Helsinek, które obraliśmy sobie na cel, aby przetestować bardzo ciekawą usługę zautomatyzowanego wynajmu samochodów marki Tesla. Wyróżnikiem usługi Beast jest to, że część Tesli w niej udostępnionych to najmocniejsze wersje modelu 3, czyli Performance. Podczas przygotowywania sprawozdania z wyprawy padło stwierdzenie, że jedziemy aż tak daleko, ponieważ najwięcej egzemplarzy Performance występuje właśnie w fińskiej stolicy, choć „Bestia” działa również w znacznie bliższych Estonii i Łotwie.

Mimo, że Helsinki są bardzo urokliwym i wartym odwiedzenia miastem, już nie trzeba jechać tak daleko aby poczuć na własnej skórze co oferuje jeden z najlepiej przyspieszających samochodów elektrycznych na rynku, bowiem „Bestia” zawitała w kończącym się właśnie tygodniu do sąsiedniej Litwy. Dobra wiadomość jest taka, że najmocniejsza Tesla, bowiem wśród udostępnionych tam samochodów znajduje się również egzemplarz Performance, udostępniona została w Wilnie, czyli tylko 160 km od polskiej granicy, więc najlepsze wrażenia są już na wyciągnięcie ręki.

Co ciekawe, oprócz flagowego modelu 3, w litewskiej stolicy znajdziemy również najnowsze „dziecko” z rodziny Tesli, czyli model Y, który jest w istocie niewielkim SUVem na bazie coraz powszechniejszego modelu 3.

Póki co, Beast Rent zaoferowało Litwinom praktycznie wszystko co najlepsze, ponieważ w tej chwili do dyspozycji wileńskich klientów oddano tylko wspomniane modele 3 Performance oraz model Y w wersji ze zwiększonym zasięgiem, czyli Long Range.

Warto w tym miejscu wspomnieć o cenniku obowiązującym za wynajem Tesli u naszych sąsiadów, a ten jest dość przystępny. Minimalny okres wynajmu wersji Performance to 19,99 EUR do którego należy dodać koszt opłaty za każdy przejechany kilometr, który wynosi 0,26 EUR. Całodniowa „randka z Bestią” to natomiast koszt 149,99 EUR, czyli nieco ponad 700 PLN. Dłuższa wycieczka jest zdecydowanie kosztowna, natomiast cena dla krótszego przejazdu, aby skorzystać z Tesli dla własnej przyjemności jest już zdecydowanie bardziej przystępna, natomiast tutaj należy zwrócić uwagę na główny wyróżnik usługi Beast Rent w stosunku do powszechnych usług carsharingu, a jest nim depozyt blokowany na karcie kredytowej podpiętej do aplikacji „Bestii”. Aby skorzystać z Tesli w tej usłudze, należy uprzednio zablokować kwotę 200 EUR, która po zakończeniu wynajmu i przesłaniu dokumentacji zdjęciowej samochodu (8 zdjęć zewnętrznych samochodu) na koniec przejazdu, jest zwracana z powrotem na kartę.

Kompletny cennik usługi Beast Rent w Litwie znajdziecie -> tutaj

„Bestia” jest usługą rodem z Estonii i po uprzedniej ekspansji w Finlandii oraz w Norwegii, od pewnego czasu kroczy na południe, począwszy od Łotwy a obecnie docierając do Litwy. Wyraźnie widać, że następnym przystankiem powinna być Polska, dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki, że Beast Rent już wkrótce zagości w Warszawie a być może również w kilku innych większych polskich miastach.

A ciekawskich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tej zdecydowanie interesującej usłudze, odsyłamy do naszego testu filmowego z fińskiej przygody z „Bestią”, którą znajdziecie poniżej:

Udostępnij przez :

Ten post ma 5 komentarzy

  1. binance register

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz