Bezobsługowa dostawa?
W Estonii już tak.

Dostawcy gotowych posiłków i produktów spożywczych poruszający się na rowerach i skuterach, to już naturalny widok w niemal każdym większym, europejskim mieści. Jednym z liderów tego rynku jest estoński Bolt, który oprócz dostaw oferuje również wynajem jednośladów, przewozy taksi, a na niektórych rynkach również carsharing.

Bolt znany jest ze swojej innowacyjności i inwestycji w różne nowatorskie rozwiązania, z których jedno właśnie startuje na terenie Tallina.

Bolt obiecuje zmienić sposób dostarczania żywności i artykułów spożywczych poprzez wprowadzenie małych autonomicznych pojazdów dostawczych. Estoński „jednorożec” ogłosił, współpracę z firmą Starship Technologies specjalizującą się w rozwiązaniach dla autonomicznej mobilności.

Obie firmy chcą, aby autonomiczne dostawy były tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe. W związku z tym kupujący będą mogli wybrać usługę łatwej dostawy za naciśnięciem jednego przycisku, a kiedy pojawi się robot, wystarczy nacisnąć inny przycisk, aby go otworzyć.

Starship oferuje już podobne autonomiczne usługi dostawy na innych rynkach, choćby w Stanach Zjednoczonych gdzie współpracuje z usługą Grubhub, w ramach której można realizować dostawy dla studentów. Niedawno dzięki pojazdom Starship, jedna z firm kurierskich ogłosiła przekroczenie bariery 5 milionów dostaw komercyjnych na całym świecie.

„Bolt i Starship mają bardzo podobne cele promowania zrównoważonego rozwoju w transporcie lokalnym. W naszym przypadku oferujemy wygodną i autonomiczną usługę dostawy na żądanie , doskonale wpisując się w misję uczynienia miast bardziej przyjaznymi dla środowiska”.
– dyrektor generalny Starship Technologies, Alastair Westgarth.

Na razie nie wiadomo o planach ekspansji opisywanego rozwiązania w Polsce, natomiast patrząc na dynamiczny rozwój marki Bolt w naszym kraju, można zakładać, że wkrótce podobne, sympatyczne pojazd będzie można zobaczyć również w największych, polskich miastach.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz