„Nowa Mobilność” na Politechnice Warszawskiej

Carsharing na studiach wyższych to nic nowego, wszak już od 5 lat na studiach podyplomowych dla Menadżerów flot samochodowych na Politechnice Warszawskiej, wykładany jest fakultet o usługach współdzielonej mobilności jako dobrym rozwiązaniu pomocniczym dla przedsiębiorstw. Ponadto wzmianki o carsharingu pojawiają się coraz częściej przy okazji nauki i nowoczesnych trendach transportowych choćby na kierunkach logistyka.

To wszystko jednak niewiele w porównaniu do najnowszego kierunku zorganizowanego na Politechnice Warszawskiej, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, który poświęcony jest, jak wskazuje sama nazwa studiów podyplomowych – Nowej Mobilności, który 28 lutego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, został oficjalnie zainaugurowany.

W realizację programu zaangażowanych jest 48 wykładowców m.in. z Międzywydziałowej Kadry Politechniki Warszawskiej z Wydziałów Samochodów i Maszyn Roboczych, Elektrycznego, Chemicznego oraz Transportu, a także 39 praktyków sektora biznesu, w tym osób związanych z branżą pojazdów współdzielonych gdzie oczywiście nie zabraknie również przedstawicieli usług carsharingu.

Uruchomione studia podyplomowe stanowią odpowiedź m.in. na zwiększający się popyt na pojazdy z napędem elektrycznym, transformację sektora transportu i rozwój nowej mobilności. W 2021 r. liczba nowo zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym na świecie wyniosła 6,6 mln. Dla porównania, w 2015 r. sprzedano 351 tys. samochodów elektrycznych, zaś w 2010 r. – 7,3 tys. Na podstawie prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) w 2030 r. więcej niż co trzeci pojazd sprzedawany na świecie będzie wyposażony w akumulator trakcyjny. Elektryfikacja flot wiąże się z olbrzymimi zmianami w całym przemyśle motoryzacyjnym, w tym z bardzo dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na odpowiednio wykształconych specjalistów.

– Pierwsze zajęcia na kierunku Nowa Mobilność już za nami. Miałem ogromną przyjemność poprowadzić pierwszy z trzydziestu przedmiotów, które będą realizowane w przeciągu dwóch semestrów. Od samego początku działalności PSPA, edukacja zawsze była dla nas tematem priorytetowym. Angażujemy się w szereg projektów, które mają na celu budować świadomość poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy. Zainagurowane studia podyplomowe są tego najlepszym przykładem – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

„Nowa Mobilność” to kierunek skierowany m.in. do kadry zarządzającej, specjalistów firm i instytucji budujących kompetencje w przedmiotowym obszarze. Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego zapewni absolwentom unikalny na polskim rynku pracy, kompleksowy zasób wiedzy związanej z elektromobilnością, rynkiem pojazdów elektrycznych, infrastrukturą ładowania, rozwojem zeroemisyjnych technologii, w tym wodorowych, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi oddziałującymi na rynek zrównoważonego transportu.

Na zainteresowanych zapisaniem się na podyplomowe studia „Nowa Mobilność” czekają ostatnie wolne miejsca.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 11 komentarzy

  1. ucuz takipçi

    I very delighted to find this internet site on bing, just what I was searching for as well saved to fav

  2. Abigayle Wolfe

    Posta kodu sorgulama, müşterilerinize daha iyi hizmet sunmanıza yardımcı olabilir.

  3. I’m often to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

  4. I really like reading through a post that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!

  5. marka host

    sanal sunucu , vds , reseller hosting , wordpress hosting , linux hosting , kurumsal hosting , vds satın al ve benzeri tüm makaleler web sitemizde markahost wordpress

Dodaj komentarz