Współdzielone „Retro” na prąd?
Renault 4 w hiszpańskim ZITY!

Udostępnianie specjalnych samochodów z ubiegłej epoki jest ciekawym sposobem na promowanie usług carsharingu. Udanie i z dużym zaangażowaniem z tej formy marketingu korzysta Panek CarSharing oraz litewski lider współzielonej mobilności – CityBee. Jak dotąd w obu usługach, ich klienci mogli przejechać się ciekawymi i kultowymi w swojej części Europy samochodami, jak choćby Fiat 126p,  Łada Niva, BMW 520i, Audi 80 czy nawet Syrena 105.

Jak się jednak okazuje, nie tylko Polacy i Litwini mogą pochwalić się taką fantazją, ponieważ w podobnym kierunku zdecydował się pójść lider elektrycznego carsharingu w Hiszpanii, usługa ZITY, w której pokazano klasyczne, bardzo popularne na Półwyspie Iberyjskim Renault 4. ZITY zdecydowało się w swoim pomyśle pójść jeszcze o krok dalej i utrzymać spójność z oferowaną zeroemisyjną mobilnością, bowiem rzeczone Renault 4 przeszło konwersję na samochód elektryczny i tym samym ZITY zaoferowało klasyczny samochód z ubiegłej epoki, wyposażony w silnik elektryczny.

Po Madryckich ulicach jeździ zatem idealnie utrzymany egzemplarz elektrycznego Renault 4, które przygotowane zostało z okazji 60-tej rocznicy rozpoczęcia produkcji „czwórki”, która została wyprodukowana aż w 8 milionach sztuk, z czego aż 10% zostało sprzedanych właśnie w Hiszpanii. Renault 4 dołączyło do kilkuset egzemplarzy również elektrycznych Renault Zoe oraz Dacii Spring. Przywiązanie do samochodów produkowanych przez Koncern Renault nie jest tutaj przypadkowe, ponieważ Grupa Renault jest współwłaścicielem usługi ZITY, która oprócz Madrytu działa również w Paryżu.

W tym miejscu, powinniśmy napisać o cenniku wynajmu klasycznego Renault w hiszpańskiej stolicy, jednak tego nie zrobimy, ponieważ samochodu nie zdecydowano się udostępnić a jedynie wykorzystać to auto jako narzędzie reklamowe bez możliwości jego wynajęcia. Pomysł na przemalowanie klasycznego samochodu w barwy popularnego carsharingu i wstawienie doń silnika elektrycznego wzbudza szacunek, jednak nie udostępnienie go nawet wąskiej grupie najlepszych klientów, to naszym zdaniem poważny błąd.

Film z naszego testu madryckiego ZITY możecie obejrzeć -> tutaj.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz