Największy w Europie elektryczny carsharing… jeszcze większy.

W Polsce elektryczny carsharing nie ma dobrej passy. Do połowy marca z mapy polskiej współdzielonej mobilności, największy i jednocześnie ostatni w naszym kraju operator wyłącznie elektrycznych aut na minuty – InnogyGO! W Polsce, na w pełni „zielony” carsharing jest jeszcze z wielu powodów za wcześnie, co jednak nie znaczy, że w innych miejscach zero-emisyjne usługi nie rosną w siłę.

Taką właśnie sytuację mamy u naszego zachodniego sąsiada, gdzie będący własnością koncernu Volkswagena We Share dokonał zapowiadanej jeszcze przed pandemią Covid-19 ekspansji do kolejnego po Berlinie niemieckiego miasta. Do niemieckiej stolicy, po której elektryczne Volkswageny jeżdżą od 2019 roku, dołączył Hamburg. W nowej lokalizacji koncern VAG udostępnił 400 nowych VW ID3, natomiast docelowo ma tych aut być w tym portowym mieście aż 800. Dzięki rozszerzeniu swojej działalności o drugie co do wielkości miasto w Niemczech, łączna flota współdzielonych samochodów w usłudze We Share wynosić będzie 2 300 samochodów (flota berlińska – 1 500 samochodów), dzięki czemu koncern VAG umacnia się na pozycji największego w Europie, w pełni elektrycznego carsharingu.

Powierzchnia strefy w Hamburgu wynosi ok 100 km2, dzięki czemu usługa wg deklaracji operatora, będzie dostępna dla ponad połowy, prawie 2-milionowego miasta. Ładowanie samochodów ma odbywać się za pomocą zarówno sieci stacji ładowania własnego projektu MOIA ale również na podstawie umów z sieciami handlowymi Kaufland i Lidl.

Wynajem samochodów w usłudze We Share rozliczany jest za pomocą dość typowego dla usług z samochodami elektrycznych cennika, opierającego się tylko na czasie przejazdu. Wartym zauważenia i jednocześnie kontrowersyjnym z perspektywy polskiego użytkownika carsharingu detalem jest brak opłaty za postój (stop-over). Klient We Share płaci za minutę jazdy i minutę postoju identyczną stawkę:

0,29 EUR – Minuta jazdy
0,29 EUR – Minuta postoju
0,00 EUR – Kilometr

29,00 EUR – wynajem na dobę (wliczone 100 km – opłata po przekroczeniu pakietu kilometrów – 0,29 EUR / km)

We Share ma również w planach dodanie trzeciego największego niemieckiego miasta do swojej sieci, czyli Monachium. Nie są jednak póki co znane terminy i wielkość planowanej floty dla stolicy Bawarii.

Udostępnij przez :

Ten post ma 12 komentarzy

 1. The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

 2. gate io giriş

  I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

 3. üni taban puanları

  2022 Üniversite TabanPuanları,ÜniversiteBaşarı Sıralamaları,2022 Üniversite puanları için oluşturulmuş bu liste,2022 ÖSYM,2022 2 Yıllık Üniversite Başarı Sıralamaları,2022 üni taban puanları 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları, kaç puanlahangi üniversiteye girebilirim,2022 Üniversite Taban Puanları ve 2022 Üniversite Başarı Sıralamaları

 4. Termal içlik

  Yüzlerce kadın,erkek ve çocuk termal içlik modeli Gipaş Tekstil’de!

 5. Alec Cibula

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again
  here frequently. I am quite sure I will learn a lot of new
  stuff right here! Good luck for the next!

 6. ByPASS

  Good way of describing, and pleasant article to take
  information about my presentation subject, which i am going to
  convey in school.

Dodaj komentarz