Paryski mikro-carsharing tuż tuż.

Francuska platforma mobilności, zawierająca również carsharing – Free2Move oraz jej właściciel – jeden z największych światowych koncernów motoryzacyjnych – PSA udostępnili na ulicach Paryża pierwsze 20 sztuk, najmniejszego Citroena, o nazwie Ami (z francuskiego – przyjaciel).

Francuski elektryczny mikro-samochód zaprezentowany został w marcu bieżącego roku i już od początku producent zakładał, że głównymi jego odbiorcami będą usługi carsharingu. Nie może również dziwić, że pierwszym operatorem, który otrzymał Ami, jest właśnie Free2Move.

Pierwsza dwudziestka, mikro-citroenów pomalowana została na charakterystyczne barwy nawiązujące do kolorystyki symboli każdej z dwudziestu dzielnic francuskiej stolicy.

Paryż jest jedną z najbardziej zatłoczonych stolic, a od czasu zamknięcia tam największego europejskiego elektrycznego carsharingu – AutoLib, wciąż szuka on nowej, niepodrabialnej współdzielonej tożsamości, tym bardziej, że AutoLib pozostawił po sobie kilkaset stacji do ładowania samochodów elektrycznych na terenie całego miasta, stając się potencjalnym rajem dla zero-emisyjnych operatorów. Nie trzeba było czekać na reakcję gigantów, którzy szybko zapełnili paryskie ulice swoimi „elektrykami”. Na tą chwilę Paryżanie mogą wybierać pomiędzy Smartami od ShareNow a także rodzimymi Zoe z usługi Zity (w którym część udziałów posiada Renault) oraz Citroenami C-Zero wspomnianego Free2Move. Ponadto w mieście działa kilka mniejszych carsharingów, żaden usługodawca jednak do dzisiaj nie zaproponował niczego jedynego w swoim rodzaju, gdy właśnie pojazdy Bollore usługi AutoLib zdecydowanie cechę wyjątkowości posiadały. Aż do teraz, bo właśnie uzupełnienie oferty platformy od PSA o sympatyczne Ami, ma dać mieszkańcom Paryża nawet nie nutkę, ale całą masę wyjątkowości.

Samochody są już dostępne w aplikacji i wygląda na to, że cieszą się one dużą popularnością, nawet pomimo swojej wysokiej ceny wynoszącej 0,39 EUR za każdą minutę wynajmu (ok.1,70 PLN) Wczorajszej nocy na 20 udostępnionych sztuk, dostępne do wynajmu były tylko 2 egzemplarze.

Niezależnie jednak od ceny wynajmu oraz subiektywnych opinii sympatyków oraz przeciwników tego typu samochodów, tak właśnie wyglądać będzie przyszłość carsharingu, szczególnie tego miejskiego w Europie.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

 1. gateio

  I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me? https://www.gate.io/tr/signup/XwNAU

 2. Wonderful goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just extremely fantastic.
  I actually like what you have acquired here, really like what you are saying
  and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it wise.

  I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful
  site. 0mniartist asmr

 3. Madie

  This information is worth everyone’s attention. When can I find out more?

 4. Nyinker

  Sweetaśne 🙂 Czekam na testy na YT.

Dodaj komentarz