Współdzielona Dacia już nie tylko w Polsce.

Pierwsza w historii elektryczna Dacia nie jest już dla polskich użytkowników carsharingu żadną nowością, natomiast warto zauważyć, że dopiero pod koniec czerwca b.r. „rumuński elektryk” pojawi się w pierwszej usłudze współdzielonej mobilności poza naszym krajem. 250 egzemplarzy Dacii Spring zostanie udostępnione wkrótce w paryskim oddziale carsharingu Zity, którego głównym udziałowcem jest Grupa Renault – właściciel marki Dacia. Samochody docelowo mają zastąpić część aktualnej floty tego usługodawcy, który dotychczas oferował wyłącznie elektryczne samochody Renault Zoe.

Zity oprócz Paryża, działa również w Madrycie, natomiast tam elektryczne Dacie dotrą dopiero we wrześniu, co można dowcipnie uznać za absurd, bo Spring, czyli z języka angielskiego „wiosna”, nastanie w hiszpańskiej stolicy dopiero jesienią.

Udostępnienie tego modelu w usłudze Zity tak późno może dziwić, wszak pierwsze zapowiedzi odnośnie tego samochodu właśnie we francusko-hiszpańskim carsharingu pojawiły się jeszcze w październiku 2020 roku. Jak się jednak okazało, to właśnie w Polsce dzięki Traficarowi, można było wynająć ten model w pierwszej kolejności i to ponad 2 miesiące przed tym jak Spring dołączy do floty swojego macierzystego carsharingu.

Na tą chwilę nie jest znana jeszcze cena, jaką Zity zamierza oferować za swoją Dacię, natomiast wiadomo, ze docelowo paryska flota tego operatora będzie podzielona na 250 tytułowych Springów oraz 25o Renault Zoe.

Nasz test Dacii Spring w usłudze Traficar oraz test Renault Zoe w madryckim Zity.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. gate io nedir

    I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

Dodaj komentarz