Wodór w carsharingu?
Sąsiedzi testują Toyorę Mirai.

Ciekawe wieści docierają sąsiedniej Republiki Czeskiej, gdzie jeden z dwóch największych operatorów tamtejszego carsharingu – AnyTime, testuje w swojej usłudze najnowszą odsłonę Toyoty Mirai, czyli pierwszego seryjnie sprzedawanego samochodu z napędem wodorowym.

Jak można odczytać w oficjalnym komunikacie operatora, Mirai testowany jest celem sprawdzenia przydatności technologii wodorowej w usługach współdzielonej mobilności, celem dołączenia większej ilości aut napędzanych wodorem do usługi.

Dla wszystkich, którzy na tą wieść zaczną pakować się na wycieczkę do czeskiej Pragi, po której ulicach jeździ Mirai w barwach usługi AnyTime, zobowiązani jesteśmy poinformować, że wspomniany samochód, nie jest niestety udostępniony dla klientów i nie da się go zarezerwować ani wynająć za pomocą aplikacji usługodawcy.

Nowy Mirai z pewnością zwraca na siebie uwagę na praskich ulicach, choć nie tylko tam, bowiem również w Polsce jest to bardzo rzadki widok, chociaż na ulicach Warszawy można przy pewnej dozie szczęścia spotkać niebieskiego Miraia, z jednej ze spółek technologicznych grupy Polsat, która może pochwalić się zakupem aż 40 sztuk tego modelu.

Warto jednak zauważyć, że nawet gdyby AnyTime wprowadziło Miraia do usługi, to nie mogłoby nazwać się pierwszym operatorem carsharingu, który wprowadził ten model do usługi, ponieważ palmę pierwszeństwa w tym zakresie dzierży usługa Kinto, która już w 2021 udostępniła w Szwecji wodorowy model, który jednak po kilku miesiącach testów z udziałem klientów, został wycofany z usługi.

AnyTime, to druga co do wielkości usługa carsharingu w Czechach. Działa wyłącznie w Pradze, na bazie 700 samochodów marki Toyota. Właścicielem usługi AnyTime jest rosyjsko-włoskie konsorcjum Mikrokapital, które również pod logiem AnyTime, oferuje carsharing również na terenie Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz