Wysyp dobowych promocji w polskim carsharingu.

Inflacja szaleje, natomiast kto jak kto, ale klienci polskiego carsharingu nie powinni narzekać na ceny usług w listopadzie. Polski rynek mocno się skonsolidował, w efekcie czego w grze pozostało już tylko trzech operatorów i co ciekawe, każdy z nich oferuje w listopadzie naprawdę solidne promocje, które dotyczą dłuższych wynajmów.

Przegląd zaczniemy od Traficara, który promocję na stawki dobowe oferuje już od dłuższego czasu i większość klientów zapewne zapomniała, że aktualna stawka dobowa jest tam cały czas „promocyjna”.

Dla przypomnienia, wszystkie samochody osobowe, poza nowym Renault Arkana, który zadebiutował w Traficarze zaledwie 2 tygodnie temu, w wynajmie na 24 godziny, kosztuje 69 PLN, co ciężko było do niedawna przebić. Cena kilometra w promocyjnym pakiecie wynosi 0,89 PLN.

Wczoraj natomiast wyzwanie rzucił Panek CarSharing, który zaoferował aż 50 % zniżki na wszystkie pakiety dobowe oraz tygodniowe, dzięki czemu wynajem najtańszej klasy Economy zaczyna się od już 59,50 PLN za dobę. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wynajmy dobowe i dłuższe, wykorzystywane są zazwyczaj na dłuższe przejazdy, dlatego w większości przypadków niezbędne będzie wykorzystanie karty paliwowej dostępnej w samochodach Panka, a pamiętać należy, że za każdorazowe zatankowanie samochodu od Panek CarSharing, gdy poziom paliwa wynosi poniżej 50% przedpłaconą kartą, otrzymamy 10 PLN bonusu, do wykorzystania, dlatego relatywnie cenę stawki dobowej można obniżyć o dodatkowe 10 PLN. Cena kilometra w pakietach wynosi 1,04 PLN.

Ciekawą promocję zaproponował również najstarszy rodzimy carsharing, czyli 4Mobility w którym wynajmiemy nowe Audi A3 na dobę już za 149 PLN. Kilometr w pakiecie kosztuje 1,05 PLN. Warto jednak zauważyć, że jeśli decydujemy się na wynajem pakietowy w „czwórkach” lepszym rozwiązaniem będzie pakiet dobowy w kwocie 179 PLN, ponieważ w nim kryje się 50 darmowych kilometrów, które nie występują w najtańszym pakiecie za 149 PLN.

Zatem jeśli planujesz wynajem samochodu w najbliższych dniach, to zdecydowanie warto rozważyć ofertę jednego z polskich operatorów carsharingu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Michał

    W traficarze to raczej arkana a nie arona

Dodaj komentarz