Wkrótce nowy operator na Śląsku.

Ciekawe wieści docierają z Górnego Śląska. Do startu przymierza się nowy usługodawca – Etna Carsharing. Póki co nie jest znana jeszcze dokładna data rozpoczęcia działalności przez tego operatora, natomiast będzie on w aglomeracji górnośląskiej konkurował z Panek CarSharing i z Traficarem, którzy od dłuższego czasu dostępni są w tym regionie.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, usługa jest pilotażowym projektem Grupy Etna, w skład której wchodzi m.in lokalna wypożyczalnia samochodów i przyczep campingowych z Tarnowskich Gór. Właśnie w Tarnowskich Górach oraz okolicznych miejscowościach, czyli w Bytomiu, Gliwicach, Piekarach Śląskich i Zabrzu udostępniona ma być strefa działania nowego carsharingu. Udostępniona flota będzie początkowo zawierać tylko 5 samochodów, pośród których znajdziemy Toyoty, Corollę i Yarisa, natomiast po pomyślnych testach planowane jest dołączenie większej ilości samochodów.

Model cennika Etna Carsharing jest typowy dla polskich usług i polega na symultanicznym naliczaniu opłat zarówno za czas i za pokonany dystans.
Szczegółowy cennik:
0,50 PLN minuta jazdy
0,20 PLN minuta postoju
0,80 PLN kilometr

Na koniec jeszcze ciekawostka. Teren województwa śląskiego jest wyjątkowo chętnie wybierany przez carsharingowe start-upy, bowiem nigdzie indziej nie startowało tak dużo kameralnych usług. Etna będzie już czwartym takim usługodawcą, natomiast spośród pozostałych 3 do dzisiaj istnieje już tylko częstochowski Wozibus, bowiem Ecar od Taurona oraz GreenGoo nie wytrzymały próby czasu i zakończyły swoją aktywność w carsharingu.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. binance skapa konto

    Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Dodaj komentarz