Traficar wraca do stolicy !

Constans – to na pewno nie jest dobre słowo aby określić związki Traficara z Warszawą. Pierwszy polski carsharing, który przekroczył liczbę 100 współdzielonych samochodów, wystartował w polskiej stolicy już w lipcu 2017 roku. Później jako pierwszy wprowadził do stolicy samochody dostawcze w programie TrafiCargo a także w 2019 roku zaskoczył wycofując z usługi tylko z Warszawy swojego „flagowca” czyli Renault Clio, udostępniając jednocześnie elektryczne mikro-samochody produkcji chińskiej – Zhidou DS2. Ostatecznie pod koniec maja 2019 roku małe elektryki opuściły Warszawę, w efekcie czego od tego czasu Traficar nie oferował w największym polskim mieście samochodów osobowych.

Operator doszedł jednak do wniosku, że 15 miesięcy Warszawy bez Traficara wystarczy i od początku września bieżącego roku, zaczął nieśmiało komunikować Warszawiakom swój powrót. Zwiastunem tego było pojawienie się symbolu w postaci dużej litery „W” w warszawskiej strefie, która mimo braku samochodów osobowych, nie była nigdy zamknięta. Od początku września niniejsza strefa zapełniała się samochodami, aby przed ostatnim weekendem przekroczyć liczbę 100 „osobówek” na terenie stolicy. Samochodów Traficara w Warszawie ma być wg nieoficjalnych informacji docelowo 400, a wśród nich ma się pojawić również część aut elektrycznych.

Co jednak czeka Traficara po powrocie? Skład konkurencji nie zmienił się. W carsharingu osobowym, nadal jest to 3 operatorów – 4Mobility, InnogyGo! i Panek. Obecnie konkurencja legitymuje się flotą na łącznym poziomie 1 300 samochodów (ok 200 aut – 4Mobility, ok 400 – InnogyGO!, ok 700 – Panek). Ostatni z wymienionych usługodawców – Panek CarSharing deklaruje ponadto, że do końca roku odbierze jeszcze przynajmniej 500 samochodów, które docelowo mają zasilić flotę stołeczną, dlatego też jeśli te informacje, wobec obu operatorów się potwierdzą, klienci z Warszawy będą mieli do dyspozycji mocno ponad 2 000 współdzielonych samochodów, czym tylko polska metropolia umocni swoją wiodącą pozycję wśród innych stolic „nowej Unii”.

W Warszawie, podobnie jak w innych lokalizacjach gdzie działa Traficar (aglomeracje: trójmiejska i śląska oraz Kraków, Poznań i Wrocław) udostępniona jest flota złożona w większości z Renault Clio, dopełniona flotą aut „kompaktowych” wśród których znajdziemy m.in Renault Megane, Seata Leona czy Citroena C-Elysee. Ceny również pozostają bez zmian a znaleźć można je na oficjalnej stronie operatora – Cennik. Flota i usługa TrafiCargo w Warszawie pozostaje póki co bez zmian. Wspominając o pozostałych lokalizacjach gdzie działa Traficar, warto zauważyć, że w dotychczas najmocniejszych strefach, w których niepodzielnie „rządziły” samochody 'fioletowego” operatora, czyli w Krakowie i Trójmieście, liczba dostępnych samochodów wyraźnie się zmniejszyła, nie bez znaczenia ma tutaj jednak fakt, zakończenia okresu wakacyjnego oraz faktu, relokacji części samochodów z wymienionych lokalizacji właśnie do Warszawy.

Udostępnij przez :

Ten post ma 68 komentarzy

 1. tinyurl.com

  I was curious if you ever considered changing the page layout of your site?
  Its very well written; I love what youve got to
  say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or two images.
  Maybe you could space it out better? asmr 0mniartist

 2. Dale

  Ceny w Panku przebijają sufit, to jest pole żeby znów zawalczyć o rynek 😉

 3. Mat

  Mogliby sobie zabrać Citroeny C, nie miałbym nic przeciwko 😉 Ostantio wolałem jechać tramwajem niż tym czymś.

Dodaj komentarz