Traficar rozszerzy działalność o dostawę zakupów?

Zaskakujące wieści dobiegają od Traficara, a konkretniej od „spółki matki” jednego z najpopularniejszych polskich carsharingów. Tradycyjna wypożyczalnia Express poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko kierowców z kategorią prawa jazdy „B”, do prowadzenia samochodów dostawczych. Zadaniem zatrudnionych kierowców będzie organizowanie przewozu zakupionych towarów zamówionych drogą internetową do klienta indywidualnego. Od kandydatów wymaga się minimum rocznego doświadczenia w prowadzeniu samochodów oraz otwartości na pracę w systemie zmianowym w dniach handlowych, czyli w sobotę oraz niektóre niedziele. Szczegóły oferty znaleźć można tutaj i tutaj.

Branża dowozu zakupów, czyli tzw. „e-grocery” rośnie bardzo dynamicznie i duża w tym zasługa pandemii COVID-19, która mocno napędziła koniunkturę dla tego typu usług. W Polsce liderem branży długo była firma Frisco, która co ciekawe nie posiada sklepów stacjonarnych i jest głównie wybierana przez osoby młodsze, które znacznie chętniej akceptują zakupy w sieci. Poza Frisco, swoją działalność w tej branży rozwijają również istniejące sieci handlowe jak np. Careffour czy Auchan, jednak wszystkie te firmy zostały w ostatnim czasie zdystansowane przez Biedronkę, która mocno zainwestowała w tą gałąź, współpracując w ramach dowozów z Glovo. Polskim „e-grocery” zainteresowani są coraz to nowi gracze, czego dowodzi ruch wypożyczalni Express, a także wejście do Polski, litewskiej firmy Barbora, która od kilku miesięcy działa w naszym kraju.  Co ciekawe, Barbora współpracuje w zakresie dowozu zakupów, w litewskim liderem carsharingu – CityBee i podobego modelu współpracy spodziewamy się w przypadku firmy Express. Poza CityBee warto również odnotować zaangażowanie w usługę dowozu zakupów przez popularnego również w Polsce Bolta, który planuje bardzo duże inwestycje w ten sektor i jego ambicją jest stworzenie multi-aplikacji mobilnościowej, gdzie zamawianie zakupów z dowozem będzie bardzo istotnym modułem.

Usługa Expressu najpierw wystartuje w macierzystej lokalizacji firmy, czyli w Krakowie oraz w pobliskich Katowicach i w tych miastach jako pierwszych będzie można zamówić zakupy z dowozem za pośrednictwem sieci wypożyczalni samochodów Express. Start nowej usługi planowany jest jesienią i niewykluczone, że z czasem ta funkcjonalność trafi również do aplikacji Traficara.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Binance推荐

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Dodaj komentarz