Katowice wreszcie bez ograniczeń dla carsharingu.

Mieszkańcy Górnego Śląska, a w szczególności jego stolicy – Katowic, „świętują” właśnie wprowadzenie istotnej zmiany związanej z poruszaniem się po centrum tego największego w regionie miasta. Poprzez integrację z największym w Polsce dostawcą usług elektronicznego parkowania – firmą SkyCash, Katowice zyskają możliwość automatycznego parkowania w miejskiej strefie płatnego parkowania, czego dotychczas to miasto było pozbawione.

Co ciekawe Katowice były ostatnim tak dużym miastem w Polsce i zarazem stolicą województwa, w której mieszkańcy nie mieli dostępu do możliwości opłacania parkowania w Śródmieściu za pomocą elektronicznej aplikacji. Ta zmiana, ma również niebagatelny wpływ na działalność carsharingu w Katowicach.

Dotychczas perypetie śródmiejskiej współdzielonej mobilności w Katowicach były dość złożone. Pierwszy operator, który zawitał na Górny Śląsk (Traficar) nie mogąc zintegrować się z automatycznym systemem parkowania, które nie było, znalazł alternatywę w postaci udostępnienia kilku miejsc na specjalnym parking w centrum miasta. Mimowolnie stworzyło to coś na kształt carsharingu stacjonarnego w tej strefie miasta, bowiem parkując auto Traficara w Śródmieściu, klient mógł to zrobił wyłącznie na tym parkingu. Kolejnych operatorów katowickich, ten problem nie dotyczył, gdyż zarówno GreenGoo jak i eCar od Taurona, bazował na samochodach elektrycznych, dlatego w myśli Ustawy o Elektromobilności, pojazdy obu operatorów, nie płaciły za parkowanie, więc klienci mogli bez obaw pozostawiać samochody tych usługodawców w centrum. Niestety zarówno GreenGoo jak i Tauron na ten moment nie świadczą usług carsharingu. Kolejny operator, który zawitał do Katowic w pierwszym kwartale obecnego roku – Panek CarSharing, wyłączył całkowicie strefę śródmiejską, oznaczając ją na mapie swojej usługi czerwonym polem, ponieważ nie miał możliwości opłacić automatycznie parkowania w centrum stolicy Górnego Śląska swoim klientom.

Powyższe to jednak przeszłość i dzięki wprowadzeniu elektronicznego parkowania od SkyCasha, klienci carsharingu chcący wynająć, bądź zwrócić samochód współdzielony w centrum Katowic, nareszcie nie mają w tym względzie ograniczeń.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 6 komentarzy

Dodaj komentarz