Pierwsze warsztaty e-carsharingu. Gdzie? Oczywiście w Gdyni.

Niezmiernie cieszy nas każda okazja do opisywania nowych kamieni milowych w dziedzinie szczególnie polskiego Carsharingu. Szczęśliwie ostatnimi czasy takich okazji jest naprawdę wiele, a już w dniu jutrzejszym tj 14 września, rozpocznie się kolejny ciekawy rozdział w historii współdzielonej mobilności w Polsce. Staraniem Ministerstwa Energii, oraz gościnności władz miasta Gdyni, która powoli staje się najjaśniejszym punktem Carsharingu w Polsce (mimo że jeszcze żadne auto współdzielone po gdyńskich ulicach nie jeździ) już jutro, w Pomorskim Parku Naukowo Technicznym, odbędą się pierwsze w naszym kraju warsztaty e-Carsharingu, którego motywem przewodnim będą „Dobre Praktyki Carsharingu” Ekipa autonaminuty.org będzie na tym wydarzeniu obecna i na naszych łamach wkrótce opowiemy o najciekawszych szczegółach warsztatów, natomiast w tym miejscu chcielibyśmy napisać o najciekawszych elementach zaplanowanej agendy.

Warsztaty skupione są w pełni na modelu mobilności elektrycznej. Ministerstwo, które jest głównym patronem wydarzenia, zaproponowało taki temat głównie ze względu na fakt wejścia w życie ustawy o elektro-mobilności, co stanie się już w 2020 roku. O plusach i minusach takiego rozwiązania będą rozmawiać w panelu dyskusyjnym wszyscy obecni najwięksi gracze branży, czyli: 4mobility, Traficar, oraz Panek Carsharing, a także przedstawiciele firm które planują w najbliższym czasie otwarcie swoich usług, czyli Keratronik i Enigma. W dyskusji uczestniczyć będą również przedstawiciele miast Gdynii oraz Wrocławia, a także osoby zaangażowane w rozwój elektro-mobilności w Polsce, z firm Energa, InnoECar, Nomad Fund oraz PKP. W osobnych panelach będą zabierać głos również przedstawiciele władz, czyli Ministerstwa Energii, oraz nauki, z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zorganizowanie warsztatów tego typu, jest jasnym sygnałem że Carsharing będzie się w Polsce rozwijał i jak widać po doborze tematyki, będzie on szedł w kierunku systemów opartych na autach elektrycznych. Zapewne po pierwszym tego typu wydarzeniu, wkrótce nadejdą następne, podobnie jak będzie przybywać usługodawców, a także miejsc gdzie mieszkańcy będą mogli dołączyć Carsharing do portfela usług mobilności miejskiej, z czego pozostaje nam się tylko cieszyć.

Link do pełnej agendy warsztatów: http://cms.ppnt.pl/uploads/files/59b78c177ce03.pdf

Udostępnij przez :

Ten post ma 17 komentarzy

Dodaj komentarz