Panek znów poprawia strefy.
Jest kilka powrotów.

Powiedzieć, że strefy w których można wynająć samochody w usłudze Panek CarSharing są dynamiczne to nic nie powiedzieć. Baza miast, strefy zwrotów, parkingi specjalne wielokrotnie w ciągu 6 lat działalności usługi ulegały zmianie. W szczytowym momencie, podczas pandemii korona-wirusa Panek CarSharing był dostępny nawet w 250 różnych miastach, natomiast obecnie jest to już tylko wspomnienie, bowiem liczba stref została ograniczona wyłącznie do największych polskich aglomeracji.

Optymalizacja stref wg Panka w ostatnim czasie wiązała się z ograniczaniem obszaru w którym można było wynająć i zakończyć samochód, bo odcinane były lokalizacje w których samochody stały dłużej bez wynajmu niż w innych miejscach, gdzie interwał czasowy pomiędzy wynajmami był znacznie krótszy.

Wczorajsza zmiana jest jednak inna od poprzednich i przypomina te sprzed lat, ponieważ po kilkumiesięcznej przerwie w usłudze pojawiły się znów strefy w Kielcach, Radomiu oraz Olsztynie. Od czasu, gdy Panek zlikwidował tam swoje strefy, nie było w każdym z wymienionych miast żadnego carsharingu, dlatego można oficjalnie napisać, że „auta na minuty” a obecnie poprawniej „auta na kilometry” w aplikacji mobilnej wróciły do tych trzech lokalnych metropolii.

Kielce, Olsztyn i Radom działają na identycznych zasadach jak inne strefy metropolitarne. Samochody mogą być wynajmowane i zwracane w strefach tych miast, ale mogą za dodatkową opłatą być zwracane w innych, zarówno tych nowo dodanych, jak i tych które działają w usłudze bez przerwy od lat.

Poza przywróceniem trzech wspomnianych stref, Panek wprowadził również nowości związane z mniejszymi strefami w ramach aglomeracji warszawskiej, które również zostały w przeszłości zamknięte, z tego samego powodu, co opisany powyżej. Wczoraj przywrócono kilka stref w niektórych dzielnicach i miejscowościach aglomeracji, jak np. Łomianki, Konstancin-Jeziorna, natomiast zostały one przywrócone jako strefy płatne. Strefy te zostały udostępnione na podobnej zasadzie jak strefy na największych polskich lotniskach, lecz z jedną różnicą. W każdym przypadku zakończenie wynajmu w nowych strefach podmiejskich jest płatne, natomiast w odróżnieniu od stref lotniskowych nie zapłacimy w nich za start wynajmu. Nowe strefy płatne oznaczone są tradycyjną ikonką Birdmana z oznaczeniem parkingu oraz żółtym polem wyznaczającym granicę obszaru w którym można zakończyć wynajem.

Zmiany zostały wprowadzone wczoraj ok. g 22:00 i są wprowadzone bezterminowo.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. markahost blue

    Web hosting, web sitelerinin erişilebilir olmasını sağlar. Doğru sağlayıcı seçmek önemlidir. Daha fazla bilgi için: Markahost.

  2. WordPress hosting hizmetimiz, WordPress tabanlı web siteleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bu hizmetle müşterilerimiz, yüksek performanslı, güvenli ve optimize edilmiş bir WordPress deneyimi yaşayabilirler. WordPress hosting hizmetimiz, müşterilerimizin web sitelerinin hızlı bir şekilde açılmasını ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

  3. en iyi host firmasi

    Hosting firmamız, e-ticaret hosting, web hosting, SSD VDS ve WordPress hosting hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetlerimizle müşterilerimize yüksek performanslı, güvenli ve hızlı bir web sitesi deneyimi sunmayı hedefliyoruz.

Dodaj komentarz