Londyński carsharing coraz bardziej elektryczny.

Zipcar, czyli jeden z największych amerykańskich operatorów carsharingu, ogłosił, wprowadzenie do swojej floty w londyńskim oddziale, kolejnych samochodów z napędem elektrycznym, dzięki czemu ZipCar stał się liderem elektrycznego carsharingu w Wielkiej Brytanii po przekroczeniu pułapu 1000 aut z zero-emisyjnym napędem. 

Osiągnięcie to jest kolejnym krokiem naprzód w realizacji ambicji firmy, by do 2025 roku stać się w pełni elektryczną usługą, i następuje po podwojeniu floty pojazdów elektrycznych w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Co ciekawe działalność ZipCara w Londynie była początkowo działaniem eksperymentalnym, ponieważ stolica Wielkiej Brytanii wyjątkowo długo „broniła się” przed modelem carsharingu znanym z Europy. Na Wyspach Brytyjskich wytworzył się model tzw. „car-clubów” których popularność nie pozwalała rozwinąć się carsharingowi organizowanemu poprzez firmy udostępniające swoją flotę samochodów, natomiast jak widać ZipCarowi udało się osiągnąć sukces na tym trudnym rynku.

Można jednak zaryzykować twierdzenie, że ZipCar jest specjalistą od nietypowych rynków, ponieważ poza macierzystymi Stanami Zjednoczonymi oddziały tej usługi znajdziemy w Kanadzie, Tajwanie a w Europie i bliższych okolicach, to tylko we wspomnianej Wielkiej Brytanii, Turcji i Islandii.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. markahost blue

    Web hosting, web sitelerinin erişilebilir olmasını sağlar. Doğru sağlayıcı seçmek önemlidir. Daha fazla bilgi için: Markahost.

  2. en iyi host firmas�

    WordPress hosting hizmetimiz, WordPress tabanlı web siteleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bu hizmetle müşterilerimiz, yüksek performanslı, güvenli ve optimize edilmiş bir WordPress deneyimi yaşayabilirler. WordPress hosting hizmetimiz, müşterilerimizin web sitelerinin hızlı bir şekilde açılmasını ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Dodaj komentarz