Panek „odchudza” sieć.
Znikną najmniej popularne strefy.

W maju Panek CarSharing będzie obchodzić rocznicę jednej z odważniejszych decyzji w historii polskiego carsharingu, czyli uruchomienia nowych stref w ponad 100 miastach, w których dotąd współdzielonej mobilności nie było. Dodając wspomnianą setkę, największy polski usługodawca osiągnął liczbę 150 miast miast w których udostępniał carsharing. Później dołączyła do nich kolejna setka, w efekcie czego do dziś możemy podróżować „Pankami” pomiędzy łącznie 250 miastami naszego kraju. Tak duża ekspansja miała w głównej mierze odpowiedzieć na pytanie jak tego typu usługi będą radzić sobie w mniejszych miejscowościach i czy znajdzie się tam popyt na automatyczne wypożyczalnie.

Wspominamy majową rocznicę nieprzypadkowo, ponieważ zaraz po majówce, czyli niemalże w rok po wspominanym otarciu stref w ponad 100 miastach, dojdzie do sytuacji odwrotnej i jak wynika z informacji od Panek CarSharing, w około 100 miastach, strefy zostaną zamknięte. Dobór miast, w którym w pierwszej połowie maja strefy zostaną zamknięte, nie będzie przypadkowy. Strefy usługi zostaną usunięte w tych miastach gdzie zainteresowanie usługą jak i ilość zarejestrowanych klientów okazała się najmniejsza. Logicznie patrząc, najmniejsze ilości klientów powinny notować miasta z najmniejszą populacją, natomiast wyniki nie będą tego potwierdzać, ponieważ w usłudze pozostanie kilka miast z niewielką populacją, w których jednak carsharing spotkał się ze stosunkowo dużym zainteresowaniem.

Samochody z usuniętych stref, zostaną rozmieszczone w lokalizacjach, w których usługa będzie nadal działać, dzięki czemu klienci z tych miast będą mogli cieszyć się większą ilością aut a  co za tym idzie dostępnością w swojej okolicy. Większą dostępność ma zapewnić także zapowiadana edycja pozostałych stref, gdzie na podstawie tzw. „stref ciepła” odcięte zostaną te części stref, w których występowało najmniejsze zainteresowanie usługą.

Ruch Panek CarSharing w kierunku re-ekspansji zapewne spotka się z dezaprobatą klientów, którzy mimo ich niewielkiej ilości korzystali z usługi w miastach, które zostały wytypowane do zamknięcia, szczególnie że w lokalizacjach z niewielką ilością aktywnych klientów, ci którzy akurat jeździli tam autami współdzielonymi, doświadczyć mogli wrażenia samochodu dla siebie, ponieważ poza nimi mało kto z nich korzystał. Co oczywiste dla usługodawcy takie rozwiązanie nie było korzystne, stąd decyzja o zwiększeniu dostępności samochodów, tam gdzie ilość klientów i zainteresowanie usługą jest znacznie większa.

Lokalizacje, które 6 maja znikną z aplikacji Panek CarSharing, będą wkrótce oznaczone specjalną ikonką, a już teraz pełną ich listę z podziałem na województwa publikujemy poniżej:

Dolnośląskie:
– Bolesławiec
– Dzierżoniów
– Jawor
– Jelcz-Laskowice
– Kłodzko
– Kudowa-Zdrój
– Lubań
– Nowa Ruda
– Oleśnica
– Oława
– Polkowice

Kujawsko-pomorskie:
– Białe-Błota
– Brodnica
– Świecie

Łódzkie:
– Aleksandrów Łódzki
– Kutno
– Łowicz
– Opoczno
– Sieradz
– Rzgów
– Wieluń
– Zduńska Wola

Lubelskie:
– Biłgoraj
– Kraśnik
– Lubartów
– Łęczna

Lubuskie:
– Żagań
– Żary

Małopolskie:
– Andrychów
– Bochnia
– Chrzanów
– Gorlice
– Nowy Targ
– Olkusz
– Oświęcim
– Skawina
– Trzebinia

Mazowieckie:
– Grójec
– Mława
– Nadarzyn
– Ostrów Mazowiecka
– Wyszków

Opolskie:
– Brzeg
– Kędzierzyn-Koźle
– Kluczbork
– Prudnik

Podkarpackie:
– Dębica
– Jarosław
– Jasło
– Tarnobrzeg

Podlaskie:
– Bielsk Podlaski
– Wasilków
– Zambrów

Pomorskie:
– Kościerzyna
– Kwidzyn
– Lębork
– Starogard Gdański

Śląskie:
– Cieszyn
– Czechowice-Dziedzice
– Czeladź
– Knurów
– Lubliniec
– Łaziska Górne
– Mikołów
– Orzesze
– Piekary Śląskie
– Pszczyna
– Pszów
– Racibórz
– Rydułtowy
– Szczyrk
– Wisła
– Wodzisław Śląski
– Zawiercie
– Żory
– Żywiec

Świętokrzyskie:
– Sandomierz

Warmińsko-mazurskie:
– Bartoszyce
– Działdowo
– Giżycko
– Grajewo
– Iława
– Mrągowo
– Ostróda
– Szczytno

Wielkopolskie:
– Dąbrówka
– Gostyń
– Jarocin
– Koziegłowy
– Krotoszyn
– Rawicz
– Swarzędz
– Śrem
– Środa Wielkopolska
– Turek
– Wągrowiec
– Września

Zachodniopomorskie:
– Białogard
– Gryfino
– Wałcz

Udostępnij przez :

Ten post ma 13 komentarzy

Dodaj komentarz