EasyShare w Poznaniu tylko w bazach.

Ostatnie dni obfitują w doniesienia odnośnie redukcji stref wśród operatorów polskiego carsharingu. Dotychczas informowaliśmy o zakończeniu działań 4Mobility w Rzeszowie oraz planach Panek CarSharing o zamknięciu aż 100 z 250 lokalizacji w których działa ten usługodawca. Jak się jednak okazuje to nie wszystko, bo znany z Poznania i Łodzi EasyShare zdecydował o rezygnacji ze standardowego wynajmu otwartego – freeflotingu w swojej najstarszej, poznańskiej lokalizacji. EasyShare nie znika jednak ze stolicy Wielkopolski całkowicie i nadal działa tam na zasadzie wynajmów dobowych z kilku stacji bazowych.

Wg oficjalnych informacji od usługodawcy, decyzja o wycofaniu samochodów z Poznaniu podyktowana jest zmniejszonym zainteresowaniem usługą ze względu na pandemię COVID-19, co jednak ciekawe, bez zmian pozostaje druga lokalizacja EasyShare w Łodzi, gdzie nadal można wynająć Toyoty i Nissany tego operatora.

EasyShare rozpoczęło działalność właśnie w Poznaniu, już pod koniec 2017 roku i jest jednym z najstarszych carsharingów w tym mieście. Po zakończeniu działań otwartego carsharingu przez EasyShare, w Poznaniu nadal oferowany jest free-floating od 4Mobility, Panek CarSharing i Traficara.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz