Pakiety na stałe w dół + inne zmiany w Panek CarSharing.

Pakiety, czyli pełna stawka dobowa, bez naliczania minutowego, po kilkumiesięcznej przerwie wróciła do Panek CarSharing. Początkowo pakiety dla samochodów osobowych oferowane były w cenie standardowej – 99 PLN, natomiast po koniec czerwca Panek zaczął czasowo obniżać cenę pakietów do kwoty 69 PLN za 24 godziny wynajmu.

Promocje występowały okresowo, bez regularności, ponieważ początkowo tańsze były dni powszednie, natomiast później obniżoną cenę oferowano również w weekendy. Co warte zauważenia, promocja była skonstruowana w taki sposób, że w sytuacji gdy podczas aktywnego wynajmu pakiet się przedłużał o kolejną dobę stosowana była stawka obowiązująca podczas startu wynajmu. Takie rozwiązanie miało swoją dobrą ale i złą stronę, w zależności od tego kiedy rozpoczęliśmy wynajem. Gdy nasz wynajem z pakietem rozpoczął się w trakcie trwania promocji, to po jej wygaśnięciu, gdy zdecydowaliśmy się przedłużyć pakiet, stosowana była stawka z promocją, mimo że ta już się skończyła. Z drugiej jednak strony jeśli zaczęliśmy wynajem ze stawką standardową, a w międzyczasie wprowadzono promocję, to przedłużenie pakietu w trakcie trwającego wynajmu następowało po stawce standardowej.

Powyższy dylemat już jednak stracił na aktualności, ponieważ od ostatniego piątku, stawka pakietów dobowych dla aut osobowych została obniżona na stałe do kwoty 69 PLN, dzięki czemu obu największych polskich operatorów carsharingu stosuje na dłuższe wyjazdy identyczne stawki (69 PLN za dobę + 0,99 PLN za każdy przejechany kilometr)

Przy okazji wprowadzenia stałej obniżki pakietów dobowych, Panek zapowiedział kilka dodatkowych zmian, które jednak przez część klientów nie zostaną odebrane z zadowoleniem, szczególnie tych, którzy stracą możliwość korzystania z usługi Panek CarSharing w swoim mieście. Zmiany dotyczą przede wszystkim mieszkańców Kielc i Olsztyna, z których to miast za kilka dni znikną strefy Panka. Oczywiście nadal będzie można pojechać do obu miast samochodami wynajętymi w innych lokalizacjach, natomiast nie będzie już możliwe rozpoczęcie i zakończenie wynajmów we wskazanych miastach. To jednak nie koniec zmian w strefach, ponieważ znacznie zostały ograniczone również strefy w Radomiu i Rzeszowie, chociaż tam Panek nadal będzie świadczył usługę, jednak wyłącznie na bazie niewielkich stref przy wybranych centrach handlowych oraz na terenie portów lotniczych w obu miastach.

Rezygnacja i ograniczenie stref we wskazanych miastach wynika z faktu, że poza Rzeszowem, komplet stref był ponownie otwarty po wcześniejszym ich zamknięciu kilka miesięcy wcześniej, jednak żadne z miast nie działało na tyle dobrze, aby zachować usługę na dłużej. Zdecydował rachunek ekonomiczny, wg którego w każdym z wymienionych miast samochody były wynajmowany zbyt rzadko. Podobny los podzielił Rzeszów, w którym również wynajmów było zbyt mało aby utrzymywać większą strefę dalej. Zresztą do podobnych wniosków wobec stolicy Podkarpacia doszło również 4Mobility, które niegdyś też oferowało swoje samochody w tym mieście, aby jednak po kilku miesiącach całkowicie z tego zrezygnować.

Ostatnia zmiana, którą zapowiedział Panek dotyczy zwiększenia opłaty za zwrot samochodu w innej strefie, niż ta w której rozpoczęliśmy wynajem. Tutaj stawka zwiększy się z 29 PLN do 49 PLN.

Pakiety w nowej cenie, jak wskazaliśmy powyżej, obowiązują od zeszłego piątku, natomiast pozostałe zmiany wejdą w życie też w piątek, ale ten nadchodzący.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz