InnogyGO! wyszło,
HoppyGo przyszło.

P2P czyli najstarszy rodzaj carsharingu, zwany czasami carsharingiem spółdzielczym jest usługą, która kojarzy klientów chcących wynająć samochód z osobami, które posiadają aut prywatne, ale go w danym momencie nie używają. Tego typu inicjatywy rozwijały się szczególnie w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo. Niestety lata socjalizmu w Europie Środkowej i Wschodniej spowodowały, że próżno szukać w przesłości carsharingu przykładów tego typu usług, które osiągnęłyby sukces w tych rejonach.

Kilka lat temu, przy wydatnym wsparciu Skody, kolejna platforma P2P została uruchomiona w Czechach. Nazywa się ona HoppyGo i właśnie została uruchomiona w naszym kraju. Baczni obserwatorzy branży współdzielonej mobilności oczekiwali na wejście czeskiego operatora już latem zeszłego roku, jednak wtedy pomimo deklaracji usługodawcy ostatecznie nie wystartował on w naszym kraju.

Pomimo opóźnienia, platforma HoppyGo działa już w Polsce – zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie HoppyGo.com lub w aplikacji i sprawdzić ofertę. Aby umożliwić skorzystanie z usługi i przetestowanie jej możliwości, pierwsi użytkownicy HoppyGo otrzymają specjalną zniżkę. Pula kodów rabatowych jest ograniczona.

Mobilna aplikacja HoppyGo jest już dostępna do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS. Usługa działa w tej chwili głównie w Warszawie gdzie znajdziemy na ten moment kilkadziesiąt samochodów w tym zarówno Skody Octavie będące własnością platformy HoppyGO ale przede wszystkim dostępne do wynajęcia są samochody użytkowników którzy zdecydowali się je udostępnić klientom usługi.

Przekrój obecnie udostępnionych samochodów jak i cen jest bardzo szeroki. Znajdziemy zarówno samochody nowe z cenami kilkuset złotych za dobę wynajmu jak i auta kilkunastoletnie w niższych kwotach.

Z zaciekawieniem będziemy przyglądać się usłudze HoppyGO aby przede wszystkim sprawdzić czy Polacy przestali traktować samochód jako dobro, którego się nie pożycza, ale także aby uzyskać informację, czy jednak wbrew wcześniejszym porażkom podobnym systemów w naszym kraju, platformy P2P mają w Polsce przyszłość, czy jednak w naszym kraju po prostu nie ma na takie usługi rynku.

Wkrótce również przetestujemy usługę HoppyGO a wynikami i wrażeniami podzielimy się z Wami jak zawsze w filmowym teście.

Udostępnij przez :

Ten post ma 79 komentarzy

  1. aryan melee

    أكبر شركة لانتاج أنابيب البولي ايثيلين و يو بي سي ومستلزماتها للمنتجات الصناعية في عيراق

  2. basan rasitkar

    أكبر شركة لانتاج أنابيب البولي ايثيلين و يو بي سي ومستلزماتها للمنتجات الصناعية في عيراق

Dodaj komentarz