Wrangler rozbity.
Więc Panek dał “zastępczaka”.

Jednym z najgorętszych ostatnio tematów związanych z polskim carsharingiem, było niedawne doniesienie o rozbiciu nowego Jeepa Wranglera z linii klasyków usługi Panek CarSharing, przez pijanego użytkownika. Wrangler, “będzie żył”, ponieważ pomimo szerokiego wachlarza uszkodzeń nadwozia oraz podwozia, wg deklaracji operatora, samochód zostanie naprawiony i przywrócony do usługi, chociaż nie wiadomo jak długo na ten powrót przyjdzie nam poczekać.

Panek CarSharing dla klientów zniecierpliwionych oczekiwaniem na powrót Jeepa, przygotował coś zupełnie niespodziewanego, chociaż spójnego z profilem prowadzonej działalności, bowiem Panek oprócz oferowania carsharingu od prawie 20 lat działa w branży tradycyjnego wynajmu samochodów. Wynajem tradycyjny to głównie wypożyczalnie na lotniskach oraz samochody zastępcze dostarczane w przypadku awarii bądź szkody.

I właśnie taki “samochód zastępczy” został dzisiaj udostępniony u największego polskiego operatora. Podstawą usługi samochodu zastępczego jest zaoferowanie auta odpowiadającego klasą auta uszkodzonego i taki właśnie samochód pojawił się dzisiaj w grupie Unique. Konkretnie nowy Jeep Wrangler (JL – czwarta edycja) został zastąpiony zdecydowanie samochodem w tej samej klasie, bo również Jeepem Wranglerem ale w pierwszej edycji (YL), która produkowana była między 1986 a 1995 roku w USA, a egzemplarz udostępniony w ramach “zastępczaka” jest autem sprowadzonym zza oceanu.

Zastępczy Jeep, wyprodukowany został w 1993 roku i wyposażony jest w silnik o pojemności 2,5 i mocy 120 KM . Istotnym szczegółem, szczególnie dla klientów narzekających na wszechobecne “automaty” Panka, jest to, że udostępniony YL wyposażony jest w manualną skrzynię biegów no i oczywiście jak przystało na rasową terenówkę, pełny napęd 4×4 z dodatkową dźwignią do zmiany napędów oraz wyciągarkę przymocowaną do przedniego orurowania.

Klasyczny Wrangler udostępniony został podobnie jak jego… praprawnuk w Warszawie, w grupie cennikowe Unique, zatem dostęp do niego będą mieli tylko klienci, którzy dotychczas wydali w usłudze 500. Poniżej publikujemy dla przypomnienia cennik tej grupy:

Minuta jazdy: 2,00 PLN
Minuta postoju: 1,00 PLN
Kilometr: 3,00 PLN
Pakiety – niedostępne

Jeśli zastanawiacie się, skąd możecie kojarzyć taki samochód, to prawdopodobnie z kultowych “Młodych Wilków” z tą różnicą, że udostępniony przez Panek CarSharing, klasyczny Wrangler, wyposażony jest w twardy dach, natomiast poza tym szczegółem, jest to dokładnie ten sam model.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz