Na polskich ulicach można już spotkać gdzieniegdzie samochody najnowszej usługi współdzielonej mobilności o nazwie Hertz Corporate Carsharing. Niestety już na wstępie trzeba ochłodzić zapał tych, którzy sięgną po smartfona celem zainstalowania aplikacji i założenia konta, ponieważ usługa Hertza nie jest dla każdego.
Hertz to dobrze znana również w Polsce, globalna sieć tradycyjnej wypożyczalni samochodów, która jednak rozwija się również w kierunku nowoczesnych form wynajmu. Najgłośniej było o Hertzu niedawno, gdy po wcześniejszych pogłoskach odnośnie bankructwa, firma ogłosiła największy w historii kontrakt na zakup samochodów marki Tesla.
Kolejną inicjatywą Hertza jest właśnie usługa carsharingu dla firm, którą jest właśnie Hertz CCS Corporate Car Sharing. Jest to usługa stworzona przez Hertz Polska, której zadaniem jest nowoczesna organizacja floty samochodów służbowych. Prosta i intuicyjna aplikacja pozwoli pracownikom rezerwować samochód „poolowy” czyli nieprzypisany do konkretnego użytkownika, zarówno dla celów służbowych jak i w ich prywatnym czasie. CCS to jeden samochód współdzielony przez wiele osób dokładnie wtedy, gdy tego potrzebują, z zachowaniem całkowitej kontroli nad jego użytkowaniem.
– HERTZ CCS umożliwia pracownikom sprawne rezerwowanie i użytkowanie współdzielonego auta służbowego – mówi Paweł Piórkowski, Prezes Zarządu firmy Motorent, reprezentującej HERTZ Polska. – Cały proces obsługuje intuicyjna aplikacja, która pozwala wynająć samochód do celów służbowych, jak też prywatnych, co jest coraz bardziej istotnym benefitem pracowniczym. Natomiast dla firmy to gwarancja, że pojazd jest najbardziej efektywnie wykorzystywany w celu, do jakiego został przeznaczony w organizacji. Współdzielone przez wiele osób auto jest używane dokładnie wtedy, kiedy pracownicy go potrzebują i cały czas pracuje dla firmy. A w pełni zautomatyzowana kontrola przejazdów służbowych ułatwia do maksimum zarządzanie wynajmowanymi samochodami.
Car sharing w wydaniu Hertza to także ciekawy benefit pracowniczy w odbiorze pracowników spoza działów, które standardowo korzystają z przywileju posiadania aut z racji obowiązków służbowych, jak dział handlowy czy marketing. Dla pracowników IT, księgowości, czy trudno dostępnych w ostatnich czasach pracowników produkcji i magazynierów, którzy na ogół nie mają dostępu do służbowych samochodów, może to być istotny atut przekonujący do danego miejsca pracy, na co zwraca uwagę coraz więcej przedsiębiorstw również w Polsce.
Hertz CCS stawia w głównej mierze na promowanie w flotach firmowych samochodów elektrycznych, do których można się spróbować przekonać biorąc udział w audycie elektromobilności „Gotowi na elektryka z HERTZ” (https://HERTZpoland.pl/elektryfikacjafloty/). Program, który ma trwać do końca 2023 roku, umożliwia organizacjom przetestowanie samochodów elektrycznych we własnym środowisku firmowym, a korzystanie z wypożyczonych aut odbywa się właśnie na zasadach współdzielenia przy użyciu aplikacji HERTZ CCS.
Inicjatywa Hertza jest kolejnym dowodem na to, że carsharing firmowy będzie się rozwijał coraz dynamiczniej, jak również na to, że firmy z długoletnim doświadczeniem w tradycyjnym wynajmie samochodów chętnie inwestują w rozwiązania takie jak carsharing, chociaż w tej chwili nie ma informacji, co do planów zaangażowania Hertza również w publiczny carsharing.
çankaya veteriner hizmeti arıyorsanız hemen arayın. evcil dostunuza gereken yardımda bulunalım.v
great!! article… 66kbet
great!! article… slot deposit dana 5000