Autonaminuty.org ma 5 lat!

Ostatnie tygodnie obfitują w ważne rocznice ściśle związane z carsharingiem. Zaczęło się od 50-lecia carsharingu w Europie, po tym jak w sierpniu 1971 uruchomiony został we francuskim Montpellier, ProcoTip, czyli pierwsza bezobsługowa, stacjonarna wypożyczalnia samochodów w Europie. Również w sierpniu, ale 45 lat później, oficjalnie wystartowało 4Mobility (wtedy również stacjonarne) w Warszawie, co było symbolicznym startem carsharingu w Polsce. A jeśli mowa o starcie carsharingu w naszym kraju, to czas na sedno naszego dzisiejszego materiału, czyli o rocznicę uruchomienia portalu Autonaminuty.org, którego pierwszy artykuł opublikowano dokładnie 2 września 2016 roku, czyli kilka dni po uruchomieniu, wspomnianego 4Mobility.

Nasz pierwszy artykuł w historii został opublikowany 2 września 2016 roku i dotyczył ogłoszenia warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, które oficjalnie rozpoczynało stołeczny przetarg na wyłonienie operatora „Miejskiej Wypożyczalni Samochodów”. Ostatecznie przetarg miał dwie edycje, które ostatecznie nie zakończyły się podpisaniem umowy, jednak właśnie z miejskimi postępowaniami początek carsharingu w Polsce związany był bardzo ściśle.

Od czasu naszego pierwszego artykułu minęło już 5 lat, a przez ten czas możemy pochwalić się już całkiem dużą ilością materiałów na temat carsharingu, co pozwala nam na dzierżenie z dumą tytułu największego portalu poświęconego współdzielonej mobilności samochodowej. Przez ten przygotowaliśmy dla Was 662 artykuły i 56 testów samochodów współdzielonych różnych usług w Polsce i w Europie. Przetestowaliśmy wszystkie usługi w naszym kraju, ale również docieraliśmy daleko poza granice Polski, m.in do Belgii, Hiszpanii, Rumunii czy nawet Kazachstanu! Nasze materiały cytowane były jak dotąd przez wiele krajowych ale również zagranicznych portali zarówno ogólnoinformacyjnych, ale również tych skupionych na motoryzacji. Informacje gromadzone przez nas wykorzystywane były chętnie zarówno przez studentów w ich pracach dyplomowych, ale również publikowane były w artykułach naukowych, z czego jesteśmy bardzo dumni. Co jednak dla nas najważniejsze, to staramy się być najlepiej poinformowanym i rzetelnym portalem, na którym znajdziecie najświeższe informacje na temat współdzielonej mobilności samochodowej. Jako pierwsze media w Polsce donosiliśmy m.in o:
– przejęciu 4Mobility przez PGE
– uruchomieniu w Trójmieście usługi MiiMove
– udostępnieniu przez InnogyGO! Jaguara I-Pace’a
– o wprowadzeniu Dacii Spring do Traficara
– o wielu premierach nowych samochodów w Panek CarSharing
– a także o wielu interesujących informacjach w carsharingu w Europie i na świecie, jak choćby o tym jak działa carsharing Bolta w rodzimej Estonii.

Wierzymy mocno, że pierwsze 5 bardzo dynamicznych lat carsharingu w Polsce, które zbiegły się z 5-leciem istnienia naszego portalu to dopiero początek i jeszcze przez wiele lat będziemy dla Was pierwszym wyborem w zakresie informacji o „autach na minuty” ale również tych na godziny, doby czy miesiące.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami!

Redakcja portalu Autonaminuty.org

Udostępnij przez :

Ten post ma 6 komentarzy

  1. creek gate io

    Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz