Nie tylko SIXT.
HERTZ też stawia na „elektryki”

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że globalna wypożyczalnia Sixt zadeklarowała, że zelektryfikuje 90% swojej floty do 2030. Okazuje się, że Sixt nie jest odosobniony w tym działaniu, ponieważ inni globalni konkurenci idą również w tym kierunku.

Hertz, bo o nim mowa, inwestuje w stworzenie największej floty pojazdów elektrycznych na wynajem w Ameryce Północnej. Będzie tam oferować kolejne dziesiątki tysięcy pojazdów bez-emisyjnych, dostępnych do wynajęcia w lokalizacjach 500 Hertz w 38 stanach. Obecnym celem firmy jest, aby do końca 2024 r. jedna czwarta jej floty była elektryczna.

Hertz planuje zakup pojazdów wszystkich czterech północnoamerykańskich marek samochodów osobowych GM — Chevrolet, Buick, GMC i Cadillac. Zakupy będą obejmować różne typy i klasy pojazdów, takie jak małe i średnie SUV-y, samochody osobowe i pickupy.

Inwestycja w samochody GM to nie pierwszy ruch w kierunku elektryfikacji ze strony Hertza, ponieważ całkiem niedawno wypożyczalnia informowała o potężnej inwestycji w samochody elektryczne marki Tesla oraz Volvo, o łącznym wolumenie 165 000 samochodów.

Działania Hertza wskazują na fakt, że wbrew opiniom jakie krążą w Polsce, elektryfikacja flot nie jest wyłącznie kierunkiem europejskim i jak widać przedsiębiorstwa działające w Stanach Zjednoczonych, również mocno inwestują w pojazdy globalnie zero-emisyjne, co dodatkowo potwierdza, że przed elektryfikacją mobilnością nie ma odwrotu, co wskazują właśnie takie inwestycje jak opisywana, którea ma miejsce w kraju, który jest największym na świecie producentem ropy naftowej.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. güncel haberler

    Haber ve son dakika güncel gelişmeler, spor ve ekonomi haberleri, dünyadan haberler ile hava durumu Türkiye’nin güvenilir haber kaynağı burası

  2. graliontorile

    The very core of your writing while appearing reasonable in the beginning, did not really sit perfectly with me after some time. Someplace within the paragraphs you managed to make me a believer unfortunately only for a while. I still have a problem with your leaps in assumptions and you might do well to fill in those gaps. In the event that you can accomplish that, I will undoubtedly end up being impressed.

Dodaj komentarz