Nowe szaty „króla”

Niewielu się spodziewało, że jeden z najpopularniejszych samochodów, jakie zagościły kiedykolwiek w polskim car(o)sharingu, będzie tak wytrwały aby jeździć w usłudze nieprzerwanie od prawie 4 lat, ale jednak wbrew sceptykom, pierwszy i jedyny jak dotychczas, współdzielony Polonez Caro, jeździ do dzisiaj i ma się nadspodziewanie dobrze.

Polonez Caro, to pionier popularnej grupy FUN od Panek Carsharing. Samochód zadebiutował w usłudze 10 października 2018 roku, co czyni go najdłużej jeżdżącym samochodem w polskim carsharingu. Pankowy Polonez został wyprodukowany w roku 1993 i wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,6 i mocy 76 koni mechanicznych, który połączony jest z oczywiście manualną skrzynią biegów.

Teraz odrobina historii. Współdzielony Polonez będzie za rok obchodził 30-te urodziny a do dzisiaj skorzystało z niego kilka tysięcy klientów. Można śmiało założyć, że pod względem ilości kierowców, jacy prowadzili pankowy egzemplarz, to jest on absolutnym rekordzistą, choć co ciekawe do usługi Panek CarSharing, samochód trafił od pierwszego właściciela, mieszkańca małej miejscowości w powiecie pleszewskim, który nabył Poloneza w Polmozbycie w Kaliszu. Samochód, po tym jak został zakupiony przez firmę Panek, otrzymał oryginalne, aluminiowe felgi FSO oraz zderzaki w kolorze nadwozia, po czym został udostępniony klientom.

Sam fakt, że auto wytrzymało tak długo udowadnia, że mimo że technologicznie Polonez Caro już w momencie swojej premiery, był technologicznie przestarzały, to jednak nie można mu udowodnić solidności, tym bardziej w tak ekstremalnej eksploatacji jaką jest usługa carsharingu.

Mimo wspomnianej solidności, 4 lata w usłudze „zrobiły swoje” dlatego pankowy Polonez zasłużył na generalny remont blacharski, który właśnie się zakończył. Samochód został w całości na nowo polakierowany oraz otrzymał nowe, okolicznościowe oklejenie, które jasno wskazuje jak zaczęła się grupa FUN, w której jak dotychczas zagościło ponad 40 różnych, nietypowych i kultowych modeli samochodów.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Registrati

    Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Dodaj komentarz