Nie ma jazdy bez gwiazdy?
Więc gwiazd bedzie 300.

3 miesiące temu, dokładnie 20 września PANEK CarSharing wprowadził do swojej oferty jedną sztukę Mercedesa GLA, co było pierwszym samochodem marki pozycjonowanej jako Premium w dość szerokiej już palecie modeli oferowanych przez tego operatora. PANEK poprzez wprowadzenie Mercedesa chciał sprawdzić, czy polscy klienci współdzielonej mobilności są już gotowi na samochody nieco bardziej luksusowe. Pilotaż oparty na jednym czarnym, cywilnie oznakowanym GLA wypadł więcej niż pomyślnie, w efekcie czego sieć oddziałów tego usługodawcy wzbogaci się aż o 300 egzemplarzy Mercedesaa GLA.

Pierwsze kilkanaście białych Mercedesów pojawi się w aplikacji PANEK CarSharing już dzisiaj w lokalizacji warszawskiej, natomiast w każdym z pozostałych oddziałów tego operatora (Kraków, Lublin, Trójmiast i Wrocław) „gwiazdy” również zawitają. Będzie czym dzielić, bo Mercedesów na minuty będzie aż 300 sztuk. Chociaż określanie ich jako auta na minuty jest pewnym przekłamaniem, bowiem jak przystało na inne samochody tego operatora, będzie można je wynająć również na doby. Specjalnie dla Mercedesa została utworzona grupa XL. Koszt wynajmu tego samochodu na okres 24 godzin to 199 PLN.

Standardowe ceny wynajem GLA znajdują się poniżej:
0,95 PLN – minuta jazdy
0,20 PLN – minuta postoju
0,80 PLN – km

Ceny za wynajem Mercedesa nie należą do najniższych, natomiast szczególnie stałych klientów zainteresować powinien fakt, że wykupując subskrypcję można uzyskać dostęp do obniżonych stawek dla tego modelu wynoszących:
0,95 PLN – minuta jazdy
0,10 PLN – minuta postoju
0,50 PLN – kilometr

PANEK CarSharing w przypadku swoich Mercedesów wprowadził podobne ograniczenie jak w przypadku czarnego „pilota”, czyli pierwszeństwo dostępu do tego modelu będą mieli klienci z historią w usłudze. Dobra wiadomość jest jednak taka, że próg został zmniejszony z 500 do 300 PLN. Znaczy to tyle, że z aut będą mogli skorzystać tylko ci klienci, którzy wydali w usłudze na przejazdy minimum 300 PLN.

Warto w tym miejscu porównać ceny Mercedesów w polskiej usłudze do podobnych lub identycznych samochodów w usługach zagranicznych. Wybraliśmy do tego dwóch najbliższych lokalizacyjnie operatorów: berlińskie Car2Go oraz MOL Limo działające w Budapeszcie. Obu usługodawców stosuje cenniki minutowe z następującymi kwotami:

MOL Limo:
1,53 PLN – minuta jazdy
0,32 PLN – minuta postoju

Car2Go:
1,32 PLN – minuta jazdy & minuta postoju
1,66 PLN – kilometr (po przekroczeniu darmowego pakietu 200 km / wynajem)

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. binance

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  2. gate.io fees

    Beautifull article, thank you f0r your honesty and depth in revealing layers of interpretations of my artwork. I loved it and I wish you always great sucess in all the projects you undertake.

Dodaj komentarz